Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Argjentina në kaos, lojtarët duan shkarkimin e Sampaolit
  • 2018-06-22

Argjentina në kaos, lojtarët duan shkarkimin e Sampaolit

Në fillim barazimi 1-1 me modestët e Islandës dhe më pas humbja e turpshme 0-3 ndaj Kroacisë, që mund të sjellë dështimin e Argjentinës në botërorin Rusi 2018. Skuadra amerikanio-latine mund të mos avancojë më tej edhe pse në ekip ka një yll si Leo Messi, që nuk arrin të realizoj

Goli i Suarezit ndaj Arabisë Saudite kualifikon Uruguain dhe Rusinë
  • 2018-06-20

Goli i Suarezit ndaj Arabisë Saudite kualifikon Uruguain dhe Rusinë

Uruguai dhe Rusia sigurojnë matematikisht kualifikimin në Grupin A, pavarësisht rezultateve që do të prodhojnë sfidat e fundit. Fitorja 1-0 e dy herë kampionëve të botës në përballjen me Arabinë Sauditë me gol të Luis Suarezit në minutën e 23-të i shkoi përshtat edhe Rusisë, që

No Pic available
  • 2018-06-06

UEFA rrit shpërblimet për Europa League, ja sa fitojnë ekipet shqiptare

550 milionë euro shpërblime për të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në edicionin 2018-2019 në Europa League. Ky është buxheti i UEFA-s për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm për klube në Europë, një shumë ndjeshëm më e lartë se ato të akorduara në ediconet e kaluara. Çdo

Merr fund ëndrra e Barit për tu ngjitur në Serinë A
  • 2018-06-04

Merr fund ëndrra e Barit për tu ngjitur në Serinë A

Cittadella ka marrë një barazim 2-2 kundër Barit, në ndeshjen e parë Play Off të Serisë B, dhe tashmë do të përballet në gjysmëfinale me Frosinonen, në rrugën për tu rikthyer në Serinë A. Në një sfidë shumë të luftuar, barazimi favorizonte vendasit, pasi e kishin mbyllur kampio

Lazio-Inter luajnë Championsin, Europa dhe mbijetesa vendosen sot
  • 2018-05-20

Lazio-Inter luajnë Championsin, Europa dhe mbijetesa vendosen sot

Lazio-Inter, Inzaghi përballë Spallettit, Strakosha kundër Handanovic, De Vrij përballë Skriniar, Milinkovic-Savic kundër Rafinhas, Immobile ndaj Icardit dhe Igli Tare përballë Piero Ausilios. Sa shumë sfida brenda sfidës në një sezon që do të mbyllet në mënyrën më të mirë të mu

Parma rikthehet në Serinë A, dramë për Frosinonen
  • 2018-05-19

Parma rikthehet në Serinë A, dramë për Frosinonen

Pas Empolit, Parma është skuadra tjetër që do të rikthehet në Serinë A, duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. Emilianët arritën të triumfojnë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Spezias dhe të përfitojnë maksimalisht nga barazimi i Frosinones në shtëpi ndaj Foggias, për tu re

No Pic available
  • 2018-05-15

Botërori i klubeve, Infantino sjell formatin e ri multimilionësh

Aktualisht quhet Botërori i Klubeve por që nga viti 2021 mund të ripagëzohet si turneu i ëndrrave. Siç raporton sot La Gazetta Dello Sport shumë shpejt një edicion i ri i këtij kompeticioni pritet ti prezantohet këshillit të FIFA-s me qëllimin për të bërë edhe më spektakolare sfidat