Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
No Pic available
  • 2018-05-13

Ndizet Superioria, luftë për Europën dhe mbijetesën

Luhet për Europën dhe mbijetesën. Kategoria Superiore ndizet këtë të dielë me sfidat e javës së 34-të, raundit të 3-të nga fundi që do të zhvillohet i gjithi në orën 17:00. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që të 5-ta ndeshjet e kësaj jave të luhen në të njëjtën ore

Vllaznia luan mbijetesën, Gjoka letër motivuese lojtarëve
  • 2018-05-12

Vllaznia luan mbijetesën, Gjoka letër motivuese lojtarëve

Barazimi me Kamzën komprometoi pozitat e Vllaznisë, që 3 javë nga fundi i kampionatit, rrezikon më shumë se kurrë ti japë për herë të parë në histori lamtumirën Kategorisë Superiore. Skuadra shkodrane ndodhet e parafundit në renditje, me dy pikë më pak se Teuta e Kamza, njërën pr

Gola, tension dhe spektakël, por El Clasico mbyllet në paqe
  • 2018-05-07

Gola, tension dhe spektakël, por El Clasico mbyllet në paqe

Gola, spektakël, kartonë, protesta dhe tension. El Clasico numër 237 ka gjithçka i duhet një sfide të tillë, por në fund nuk prodhoi asnjë fitues. Barcelona dhe Reali i Madridit u ndanë në një barazim 2-2, pas një ndeshjeje, që kurrsesi nuk pati asnjë humbës. Nuk humbën skuadrat, q

Sarri: De Laurentiis i mëritur? Më vjen keq, por jo shumë!
  • 2018-05-06

Sarri: De Laurentiis i mëritur? Më vjen keq, por jo shumë!

Barazimi kundër Torino ka shuar përfundimisht ëndrrat e Napoli për titullin kampion, por në San Siro, të gjithë flasin për të ardhmen e trajnerit Maurizo Sarri. Nuk dua ti përgjigjem De Laurentiis, ka thënë trajneri. Nëse ai është mërzitur më vjen keq, por jo shumë keq. Unë kam

100 pikët mbeten thjesht një ëndërr, PSG ngec sërish
  • 2018-05-05

100 pikët mbeten thjesht një ëndërr, PSG ngec sërish

Barazimi i dytë radhazi për Paris Saint Germain në Ligue 1, me kampionët e saposhpallur të Francës që humbasin përfundimisht mundësinë për ta mbyllur në kuotën e 100 pikëve kampionatin. Ashtu si një javë më parë ndaj Guingamp, skuadra e Unai Emery barazoi 2-2 në transfertën ndaj

Pokeri i golave si mjafton Romës, Liverpool-Real finalja e Champions
  • 2018-05-03

Pokeri i golave si mjafton Romës, Liverpool-Real finalja e Champions

Asnjë surprizë në gjysëmfinalen e kthimit mes Romës dhe Liverpoolit. The Reds  edhe pse pësuan humbjen e parë në këtë sezon të Champions League, pikërisht në Olimpico të Romës arritën të prenin biletën e finales së madhe të Kievit ku do të kenë përballë kampionët në fuqi t

Reali shkon në finalen e Kievit, Benzema asi nën mëngë i Zidane
  • 2018-05-02

Reali shkon në finalen e Kievit, Benzema asi nën mëngë i Zidane

Është mbyllur në barazim 2-2 ndeshja e dytë gjysmëfinale e Champions League mes Real Madrid dhe Bayern Munchen, duke bërë që madrilenët të jenë finalistët e parë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube. Bavarezët kaluan shumë shpejt në avantazh me Kimmich. Që në minutë