Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Teatri San Siro dhuron gola e spektakël, buzëqesh Juventusi
  • 2018-04-29

Teatri San Siro dhuron gola e spektakël, buzëqesh Juventusi

Takimi filloi më mirë për bardhezinjtë, që u shfaqën më kërkues dhe arritën të gjejnë edhe golin e avantazhit, në minutën e 13, kur Douglas Costa shfrytëzoi një rreshtim të gabuar të Candrevës dhe ndëshkoi Handanoviç. Vetëm dy minuta më pas, gjithçka u komplikua për Interin,

Italia mban frymën, luhet derbi Inter-Juventus
  • 2018-04-28

Italia mban frymën, luhet derbi Inter-Juventus

Derbi i Italisë Inter-Juventus, një klasike e madhe e futbollit italian, është sfidë që në thelb ka rivalitetin. Jo vetëm ka shkruar historinë e këtyre dy klubeve të mëdha, por dhe atë të kampionatit. Kjo përballje e radhës, që do të luhet në orën 20:45, në San Siro, mund të re

No Pic available
  • 2018-04-24

Buffon hakërrehet në dhomat e zhveshjes, përplaset me Benatian

Tension në dhomat e zhveshjes së Juventusit pas humbjes me Napolin në Torino. Mësohet se portieri dhe kapiteni i skuadrës, Gigi Buffon, i fundit që la fushën pasi përgëzoi kundërshtarët për fitoren, u ka ngritur zërin shokëve të skuadrës. Qëndrimi i Buffon nuk është pritur mirë n

No Pic available
  • 2018-04-14

Kukësi e zë me Gurë Partizanin, buzëqeshin Luftëtari e Flamurtari

Kukësi i jep një leksion futbolli Partizanit dhe mbyll llogaritë me vendin e dytë duke e blinduar përfundimisht këtë pozicion që në rast të lënies në fuqi të vendimit të UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut edhe nga KAS, do ti kualifikonte në pareliminatoret e Champions League, verili

Dy muaj larg Botërorit, Japonia ndërron trajnerin
  • 2018-04-09

Dy muaj larg Botërorit, Japonia ndërron trajnerin

Vahid Halilhodzic nuk është më trajneri i Japonisë. Kur kanë mbetur vetëm dy muaj kohë nga fillimi i Botërorit në Rusi, drejtuesit e federatës japoneze vendosën të ndërpresin bashkëpunimin me 65-vjeçarin. Ky vendim erdhi si pasojë e dy rezultateve jo të mira në sfidat miqësore, b

Presidenti i Olympiacosit shkarkon të gjithë skuadrën
  • 2018-04-03

Presidenti i Olympiacosit shkarkon të gjithë skuadrën

Unë dhe tifozët kemi duruar shumë, pushimet tuaja fillojnë sot. Këto janë fjalët me të cilat u është drejtuar futbollistëve presidenti i Olympiacosit në kampionatin grek, Evangelos Marinakis, i cili ka mbetur tepër i zhgënjyer nga rezultatet e fundit, madje ka vendosur ta gjobitë skua

Nga Vlora në Shkodër, e shtuna e Superiores për të mos u humbur
  • 2018-03-31

Nga Vlora në Shkodër, e shtuna e Superiores për të mos u humbur

Kryendeshja e javës së 27-të në Kategorinë Superiore luhet në Vlorë, me Flamurtarin që kërkon kthesën pikërisht në një sfidë të nxehtë, atë ndaj rivalit për vendin e dytë, Kukësit. Në dy përballjet e këtij kampionati për ironi është vendosur i njëjti rezultat, barazimi 1-1