Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhoku

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] bardhoku / docs[0] 96 / hits[0] 151 /
No Pic available
  • 2009-11-05

Liria e fjalës dhe fenomeni Mero Baze

Dje, dhjetëra gazetarë dhe qytetarë të Tiranës u tubuan para selisë së qeverisë shqiptare dhe protestuan kundër dhunës së ushtruar ndaj kolegut tonë, Mero Baze. Ishte një protestë për lirinë e shtypit, por ato tri-katër pankarta me mbishkrime kundër Kryeministrit Berisha dhe agreso

No Pic available
  • 2009-08-07

The New York Times: Gjomarkajt vranë komisarin Bardhok Bibën

Gazeta amerikane rrefen akuzat që Mehmet Shehu iu bëri shërbimeve të huaja C. L. Sulzberger PARIS - Spiunë të trajnuar në mënyrë të veçantë janë hedhur me parashutë në malet veriore të Shqipërisë me ndihmën e shërbimit sekret italian dhe janë duke u përpjekur të organizojn

No Pic available
  • 2009-08-06

Mëhill Doçi: Ju tregoj si u njoha me Bardhok Bibën

Mëhill Doçi E prita me kënaqësi kërkesën që m’u bë për të dhënë ca kujtime për Bardhok Bibën. Kam shkruar edhe më parë për këtë hero të kohës së çlirimit e përparmit të Mirditës së re. E megjithatë, e ndiej veten borxhli. Bile, sot, më shumë se më parë, kur bëhe

No Pic available
  • 2009-08-04

Dëshmia e Dedë Sherrit: “Si u vra para syve të mi Bardhok Biba”

Flet dëshmitari i ngjarjes ku u ekzekutua heroi i Mirditës në gusht të vitit 1949. Studiuesi Kolë Ndreka sjell të plotë historinë e pritës që ka treguar Dedë Sherri Dedë Sherri Unë isha pjesëtar i një grupi nëpunësish të caktuar për zonën e Kaçinarit. Më 1 gusht të vitit 1

No Pic available
  • 2009-07-03

Mamurras, plagoset me armë zjarri 30 vjecari

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, teksa 30 vjecari Nikolli është qëlluar me pistoletë nga dy vëllezërit Bardhoku. Burime nga policia bëjnë të ditur se shkaku i plagosjes ka qenë një konflikt pronësie mes palëve. KURBIN- Plagoset me armë zjarri në qytetin e Mamurrasit të rreth

No Pic available
  • 2009-04-23

Universiteti i Tiranës, lista e atyre që përfitojnë kuponat e letërnjoftimeve

Universiteti i Tiranës ka shpallur dje listën e plotë të 1714 personave që duhet të tërheqin kuponat e letërnjoftimeve pranë sekretarive, me vetëm 200 lekë të reja. Përfituesit janë studentët që nuk kanë pasaportë dhe nuk kanë aplikuar për letërnjoftime. Numri fillestar i aplik

No Pic available
  • 2009-04-06

Zgjedhjet, KQZ-ja: Lista e plotë e komisionerëve që do të numërojnë votat

Cilët do të jenë përfaqësuesit e partive në 66 KZAZ-të e vendit. Numërimi i votave do të bëhet nga 528 komisionerë të katër partive politike Luis Tanushi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e plotë të anëtarëve të KZAZ-ve. Në zgjedhjet e ardhshme që do të zhvillo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama