Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhoku

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] bardhoku / docs[0] 96 / hits[0] 151 /
Një Edith Durham e dytë dhe historia e Klajdit
  • 2008-10-19

Një Edith Durham e dytë dhe historia e Klajdit

Tashmë është 10 vjeç. Ka mësuar të shkruajë dhe të lexojë. Është në klasë të katërt. Duket fëmijë si gjithë të tjerët, por historia e tij ndryshon nga ata. Klajdi banon në qytetin e Rubikut. Nuk do të shkruanim sot për të, pasi ai nuk do të ishte mes nesh, sikur 9

No Pic available
  • 2008-08-14

Delfini 2 metra i gjatë ngordh në plazhin e Tales

LEZHË - Një delfin rreth 2 metra i gjatë dhe me një peshë rreth 150 kilogram ka mbetur në bregun e detit, në plazhin e Tales në rrethin e Lezhës, duke tërhequr vëmendjen e shumë pushuesve. Ndërkohë që pushuesit kanë pasur rastin më të mirë që ditën e hënë pasdite të jenë ed

No Pic available
  • 2008-08-13

Tenton të varsë 34-vjeçarin, plagos vëllanë

Autori i Lajmit: red.Sherri mes të rinjve për një parkim makinash, ka përfunduar me plagosjen me armë zjarri të njërit prej të rinjve. Sipas policisë, plagosja ka ndodhur rreth orës 19. 30 minuta, në hyrje të qytetit të Mamurasit. Sipas policisë, tre të rinj: Lan Bardhi, 34 vjeç, së

No Pic available
  • 2008-08-12

Sherri per parkimin, plagos vellane nga pakujdesia

Mamurras- Sherri mes nje grupi te rinjsh per pak sa nuk ka perfunduar ne nje tragjedi te vertete ne hyrje te qytetit te Mamurrasit. Autori I dyshuar ka gabuar shenjestren dhe ne pakujdesi ka plagosur vellane e tij. Shkak eshte bere nje parkim makinash, kurse ngjarja ndodhi mbremjen e djeshme rreth o

No Pic available
  • 2008-03-15

Rrësheni, qyteti që lindi nga lart

Termometri në makinën tonë nuk shënon ndonjë temperaturë fort të ulët, megjithatë ne ndiejmë ftohtë. Nga jashtë një erë e fortë uturet pa pushim dhe dielli, që porsa ka nisur të kapërcejë qafat e maleve, në vend që të na ngrohë, e bën edhe më dimëror peizazhin e shndritshë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama