Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhoku

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] bardhoku / docs[0] 96 / hits[0] 151 /
No Pic available
  • 2014-07-19

Ditari i Ndojit, si u bë gjenocid në Mirditë për vrasjen e Bardhok Bibës

Konsiderohet si “Mandela i Mirditës” për rezistencën në burgjet komuniste, por me fat se si arriti t’i shpëtonte listës së ekzekutimit masiv të Mehmet Shehut si hakmarrje për vrasjen e mikut të tij, deputetit Bardhok Biba. Quhej Gjo

No Pic available
  • 2014-07-19

Ditari i Ndojit, si u bë gjenocid në Mirditë për vrasjen e Bardhok Bibës

Konsiderohet si “Mandela i Mirditës” për rezistencën në burgjet komuniste, por me fat se si arriti t’i shpëtonte listës së ekzekutimit masiv të Mehmet Shehut si hakmarrje për vrasjen e mikut të tij, deputetit Bardhok Biba. Quhej Gjon Mark Ndoj dhe dy dekada i kaloi në qe

Masakra në Qelëz të Pukës, dënim maksimal për vëllezërit Përmarkaj
  • 2014-07-11

Masakra në Qelëz të Pukës, dënim maksimal për vëllezërit Përmarkaj

Vendimi Burgim të përjetshëm për dy prej tyre, 25 vjet i treti Familja Përmarkaj akuzohet për vrasjen e dy vëllezërve dhe plagosjen e tre personave të tjerë Nga kjo ngjarje mbetën të vrarë Paulin dhe Hilë Përmarkaj, u plagosën gratë e tyre dhe një nip Motivi - Familjet Markaj dhe

Vranë dy vëllezër dhe plagosën tre anëtarë të familjes, burg përjetë
  • 2014-07-05

Vranë dy vëllezër dhe plagosën tre anëtarë të familjes, burg përjetë

Masakra në Qelëz Prokuroria jep konkluzionet për katër të pandehurit Familjet Markaj dhe Përmarkaj në Qelëz të Pukës ishin në konflikt prej vitesh për motive pronësie Më 29 qershor 2012, familja Përmarkaj i zuri pritë familjes Markaj, teksa udhëtonin me një autobus Dy vjet pas mas

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,

Demokratët keq qeverisën. Socialistët më keq, nuk po qeverisin
  • 2013-11-01

Demokratët keq qeverisën. Socialistët më keq, nuk po qeverisin

Nga Aleksandër Ndoja Nëse demokratikasit qeverisën keq, madje shumë keq, socialistët e ardhur me bujë dhe në mënyrë plebishitare në drejtimin e shtetit, gjithnjë e më shumë po piketohen për ndëshkim total, për mos qeverisje. Të qeverisësh është meritë dhe risk sëbashku, por të

No Pic available
  • 2013-08-05

Shkodër, kamioni përplas makinën, 1 i vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Ngjarja e rëndë është shënuar në vendin e quajtur Beltoj ku një benz me targa SH 9726 C është përplasur me një kamion dhe për pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i automjetit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama