Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhoku

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] bardhoku / docs[0] 96 / hits[0] 151 /
No Pic available
  • 2013-05-07

Surpriza me listat zyrtare, Berisha përfshin aleatët, Rama vetëm PS, Malaj i pavarur

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013.  Partitë zyrtarizuan në mbrëmjen e së hënës vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Ber

No Pic available
  • 2013-05-07

Surpriza me listat, Berisha përfshin aleatët, Rama vetëm PS. KQZ: Po i verifikojmë

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013.  Partitë zyrtarizuan në mbrëmjen e së hënës vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Ber

No Pic available
  • 2013-01-27

“…Në Kurbin nuk vdes trimnia”

27-01-2013 / Nga Vlash Prendi Kënga jonë popullore, duke qenë e lidhur ngushtë me historinë,lavdinë dhe jetën e popullit tonë, ka pasqyruar gjendjen e tij politike, ekonomike dhe patriotike në çdo periudhë të historis&eum

Masakra e Pukes
  • 2012-11-07

Masakra e Pukes

Prej 5 muajsh Tone Marku ka mbetur e ngujuar në këtë karrige me rrota. E paralizuar dhe e ve. 40-vjeçarja është një nga të mbijetuarat e masakrës së Pukës. Ngjarja e ndodhur më 28 qershor të këtij viti, tronditi opinionin pub

No Pic available
  • 2012-08-13

Mark Dodani: Bandat e Mirditës urdhëruan vrasjen e Mehmet Shehut

Mark Dodani është njëri prej eksponentëve kryesorë të Sigurimit komunist, të cilit i kushtoi gjithë jetën e vet, duke u përfshirë që nga periudha e luftës partizane kur u krijua ky shërbim. Ai me veprimtaritë e tij, u bë

Rikthimi i frikës nga SHIK-u i Bashkim Gazidedes
  • 2012-08-11

Rikthimi i frikës nga SHIK-u i Bashkim Gazidedes

Mentor KikiaMENTOR KIKIA Në vitin 1995, ndërsa isha në vitet e para të punës si reporter te Gazeta Shqiptare, zhvillova një takim në kafenenë e ish-hotel Dajtit me disa sindikalistë, të cilët po përgatiteshin të shpallnin një grevë. Në mbrëmje, më thërret kryeredaktori dhe më tre

No Pic available
  • 2012-08-09

Dodani: Zoi Themeli dhe Bardhok Biba futën njerëzit e Sigurimit në radhët e bandave

Vazhdon botimi i ciklit me rrëfime të njërit prej njerëzve tepër të dëgjuar në historinë e Sigurimit të Shtetit komunist, Mark Dodanit. Ai sot, megjithëse është në një moshë të thyer, 86-vjeçare, pranon t'i k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama