Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhoku

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] bardhoku / docs[0] 96 / hits[0] 151 /
PS merr Kavajën dhe Pogradecin ndërsa PD-ja Librazhdin
  • 2011-05-10

PS merr Kavajën dhe Pogradecin ndërsa PD-ja Librazhdin

Partia Socialiste ka fituar bashkinë e Kavajës, e njohur si një ndër zonat bastione të Partisë Demokratike. Kandidati i Partisë Socialiste Elis Roshi ka dalë fitues përballë rivalit të tij duke marrë rreth 6008 vota, kundrejt kandidatit t&

No Pic available
  • 2011-05-10

Gara per bashki, rezultatet zyrtare pas mesnate

Vulosen rezultatet e zgjedhjeve per gati gjysmen e bashkive ne rang vendi. Deri ne oret e para te mengjesit, Komisionet Zonale te Administrimit te Zgjedhjeve, kryesisht ne bashki te vogla perfunduan procesin e numerimit te votave, duke nxjerre edhe fituesit perkates. Gazeta "Koha Jone", boton listen

No Pic available
  • 2011-05-08

Lista e plotë e kandidatëve të zgjedhjeve të 8 maj

QARKU BERATBashkia BeratPD Ilir DeçolliPS Fadil Nasuf Bashkia KuçovëPD- LSI Selfo KapllaniPS Bardhyl GjyzeliBashkia Ura-VajgurorePD- LSI Thoma RumniçiPS Syrja OrmenajBashkia PoliçanPD- PR Çaush QatoPS Adriatik ZotkaBashkia ÇorovodëPD- LSI Nesim Spa

No Pic available
  • 2011-04-27

100-vjetori i shpalosjes së Flamurit Kombëtar Shqiptar në Kimez

27/04/2011  Garibaldi për Pavarësinë e Shqipërisë 27 prill 1911 – 2011 Në fillim të vitit 1911 e gjithë Shqipëria ishte në përgatitje dhe e gatshme për kryengritje. Në këto ditë erdhi në atdhe arbëreshi Torenc Toçi, i cili pas këshillimeve me djalin e gjeneral Garibald

No Pic available
  • 2011-03-30

Gjinushi: Plotësuam oreksin e PS, do konkurrojmë për këshilltarë

30/03/2011  Lista e kandidatëve të koalicionit “Bashkë për të ardhmen” Zyrtarizimi i listës së kandidatëve për kryetar bashkish e komunash në zgjedhjet e 8 majit ka nxjerrë qartazi pozicionin e partive aleate të Partisë Socialiste në këtë garë. Kështu, nisur nga vetë

Lista zyrtare e kandidateve te PS ne zgjedhjet e 8 majit
  • 2011-03-29

Lista zyrtare e kandidateve te PS ne zgjedhjet e 8 majit

Kryesia e PS Tirane 28 mars NOA 8211 Partia Socialiste ka prezantuar sot emrat e kandidtave per bashki dhe komuna ne gjithe vendin. Anetarja e Kyresise se PS-se Mimi Kodheli ka lexuar para medieve emrat e vendosur nga forumi i larte i PS-se te vendosura gjate diskutimeve te dy diteve te fundit. Me p

No Pic available
  • 2010-07-28

“Vrasësit e Bardhok Bibës u arratisën, Mehmet Shehu vrau 14 të tjerë”

Afrim Imaj“Bëmat e komunizmit shqiptar i kapërcejnë kufijtë e imagjinatës njerëzore”. Ky ishte lajtmotivi i pjesës së parë të rrëfimit të Nikoll Melyshit, të cilën e bëmë publik në numrin e kaluar. Mënyra si e ka memorizuar, babai i Pal Melyshit, njërit prej heronjve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama