Rezultate te kerkimit per termin: +Basha

Meta: total 1000 / total_found 44215 / time 0.018 / keyword[0] basha / docs[0] 44215 / hits[0] 138560 /
Shoqërohen tre aktivistë, ja çfarë i bënë Ramës, Metës e Bashës
  • 2017-06-22

Shoqërohen tre aktivistë, ja çfarë i bënë Ramës, Metës e Bashës

Tre aktivistë të organizatës politike janë shoqëruar në polici pasi janë kapur teksa pikturonin në muret e qytetit fytyrat e tre liderëve politik Edi Rama, Lulzim Basha dhe Ilir Meta.  Në pikturimet në mure ata bëjnë thirrje që të bojkotohen zgjedhjet dhe të mos zgjidhet votohet

No Pic available
  • 2017-06-22

Zguri për Ora News: Partitë shkelin ligjin, spropozohen komsionerët

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Komsioni Qëndor i Zgjedhjve ndodhet para vështirësive për menaxhimin e procesit, kjo për shkak të sjelljes kundër ligjit të partive poltike. Në një intevistë për Ora Neës, kryetari i KQZ-së Klement Zgui, thotë

No Pic available
  • 2017-06-22

Merr për kot kandidati për deputet i PD: E vetmja rrugëdalje Rilindja!

I lodhur nga fushata apo emocionet kur vjen puna të flasësh para kryetarit? Nuk dihet se cila nga këto arsye u bë shkak që kandidati demokrat për deputet në Bulqizë, Edmond Isaku, i treti në listën e qarkut të Dibrës, tia thoshte sy më sy Bashës, se e vetmja rrugëdalje për vendin ës

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha në Korçë: 25 qershori bast për jetën tuaj, votoni ekonominë e fortë!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar takimin përmbyllës elektoral të Partisë Demokratike në qytetin e Korçës. Ai e përqendroi fjalimin e tij tek plani ekonomik i Partisë Demokratike për ekonomi të fortë. Basha e cilësoi 25 qershorin si bast për jetën e shqiptarëve, n

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha në Elbasan: Në 2009 me zgjodhët deputet, a do më votoni si Kryeministër?

Në qarkun që 8 vjet më parë e çoi në Kuvend si kryedeputet të demokratëve, Lulzim Basha, kërkoi besimin për Kryeministër. Në mitingun përmbyllës, Basha kërkoi ball lartë votën, pasi u kujtoi premtimin e përmbushur për tunelin. Basha: Këtu kam qenë para 8 vitesh, qershor i 2009 k

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha thirrje të pavendosurve: Votoni të dielën, u japim fund bandave

Në takimet përmbyllëse në Korçë dhe Elbasan, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u është drejtuar votuesve të pavendosur, që më 25 qershor të zgjedhin PD si alternativa e vetme për një ekonomi më të fortë. ai akuzoi Ramën për shkatërrimin e ekonomisë duke theksuar se ai

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë
  • 2017-06-22

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme mitingun përmbyllës në Korçë. Mes entuziazmit të mbështetësve të PD, Basha kërkoi votën e demokratëve dhe socialistëve, duke theksuar se vetëm ai ka një plan të detajuar ekonomik që mund ta nxjerrë vendin nga kriza