Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 31302 / time 0.021 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 61456 / hits[0] 85225 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon Turqia
  • 2018-11-23

Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon Turqia

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu deklaroi se shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini i ka tejkaluar kompetencat e saj duke bërë thirrje për lirimin e udhëheqësit kurd, Selahattin Demirtas. “Ajo i tejkaloi kufijtë e saj pak”, tha C

BE: Pakti për Brexitin nuk mund të rinegociohet
  • 2018-11-19

BE: Pakti për Brexitin nuk mund të rinegociohet

Gjermania dhe shtetet tjera të Bashkimit Evropian i kanë thënë Britanisë të hënën se draft marrëveshja e tyre për Brexitin, nuk mund të rinegociohet, transmeton Rueters. Kryeministrja britanike, Theresa May është duke u përballur me vëshirësi në Angli për të mbajtur gjallë paktin

No Pic available
  • 2018-11-12

Shembet krenaria angleze, British Airways bëhet spanjoll pas Brexit

Kompania që zotëron gjigandin anglez të fluturimeve, British Airways, është duke u përgatitur për një marrëveshje të mundshme pa Brexit, duke i kërkuar ndihmë Madridit, në mënyrë që të sigurojë ruajtjen e statusit të saj si një linjë ajrore e Bashkimit Evropian, sipas raportit t

Austri, një ushtarak dyshohet se spiunoi 20 vjet për Rusinë
  • 2018-11-09

Austri, një ushtarak dyshohet se spiunoi 20 vjet për Rusinë

Autoritetet austriake morën në pyetje një oficer të pensionuar ushtarak, nën dyshimet se ka spiunuar për Rusinë për gati 20 vjet, bëri të ditur kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz. Ai po ashtu tha se ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl, ka thirrur në bisedë informative të n

No Pic available
  • 2018-10-26

PE voton kundër përdorimit të produkteve plastike

Parlamenti Evropian votoi me shumicë dërrmuese për të ndaluar në të gjithë vendet e Bashkimit Evropian produktet plastike me një përdorim, të tilla si pipat, lugët, pirunjtë e thikat plastike, shkopinjtë plastikë për të përzier kafenë. Vendimi u miratua të mërkurën me 571 vota p

Operacionet masive, BE: Presim vazhdim të ndjekjeve penale dhe dënimeve
  • 2018-10-22

Operacionet masive, BE: Presim vazhdim të ndjekjeve penale dhe dënimeve

Të luftojmë kundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës në Shqipëri është prioritet i Bashkimit Europian, është deklarata që  ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka bërë në një postim në Twitter në lidhje me arrestimet e policisë  ditës së djesh

Mbledhja në KLD, si mori leje prindërore Gjin Gjoni: Tjetër herë me djalë
  • 2018-10-20

Mbledhja në KLD, si mori leje prindërore Gjin Gjoni: Tjetër herë me djalë

Zbardhet debati në mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, që miratoi dy vjet leje prindërore për gjyqtarin Gjin Gjoni, për të cilën sot ministrja e Drejtësisë ka kërkuar në mënyrë ultimative të shfuqizohet si e paligjshme, ose do cështja do ti kaloj