Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 31302 / time 0.021 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 61456 / hits[0] 85225 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Nje vit nga sulmet e Parisit Ambasadori Fitoussi Terroristet jane te pafe
  • 2016-11-04

Nje vit nga sulmet e Parisit Ambasadori Fitoussi Terroristet jane te pafe

var fbShare url httpvizionplusalnje-vit-nga-sulmet-e-parisit-ambasadori-fitoussi-terroristet-jane-te-pafesize smallp styletext-align justifyNe prag te pervjetorit te pare te sulmeve terroriste qe pergjaken kryeqytetin e Frances Parisin perfaqesuesi i trupes diplomatike te ketij shteti Bernard Fitou

No Pic available
  • 2016-11-04

Të caktohet një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë

Komiteti parlamentar i Stabilizimit dhe Asociimit përsëriti mbështetjen e plotë të integrimit të Bashkimit Evropian pasi reformat e ndërmarra, veçanërisht ajo e reformës në drejtësi, të jenë të implementuara plotësisht dhe të pakthyeshme. Për këtë arsye, Komiteti i bën thirrje K

No Pic available
  • 2016-11-03

Rashiti: Partitë të gjejnë zgjidhje këtë muaj ose liberalizmi do të shtyhet

Naim Rashiti, nga Grupi Ballkanik për Politika, për rreth dy muaj është në përpjekje të lehtësimit të tryezave të bisedimeve ndërmjet partive në pushtet dhe opozitës për gjetjen e zgjidhjeve rreth disa proceseve politike, përfshirë edhe çështjes së Demarkacionit të kufirit me Mal

INTERVISTA/ Le Courrier des Balkans: Blushi, disidenti socialist që kërkon  kokën e Ramës!
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Le Courrier des Balkans: Blushi, disidenti socialist që kërkon kokën e Ramës!

Intervistën e realizoi : Louis Seiller Penë e shquar e viteve 1990, Ben Blushi ka qenë gjatë rivali i Edi Ramës në kuadër të Partisë Socialiste (PS) së Shqipërisë, ku ishte anëtar për më shumë se njëzet vjet. Shumë kritik ndaj kryeministrit, ai ka dalë nga partia, në fund të mu

No Pic available
  • 2016-11-03

Interkonjeksioni, Gjiknuri mesazh Serbisë: Mos pengoni politikisht

Interkonjeksioni me Kosovën është realizimi më i rëndësishëm i Shqipërisë së fundmi, por për shfrytëzimin e plotë të tij duhet zgjidhur ngërçi me Serbinë. Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, duke folur në Konferencën Rajonale për Europën Juglindore të Rrjeti

Selanik, Gjiknuri në konferencën e ENTSO-E: Brenda 2017 Shqipëria me bursë energjie
  • 2016-11-03

Selanik, Gjiknuri në konferencën e ENTSO-E: Brenda 2017 Shqipëria me bursë energjie

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri mori pjesë në Konferencën Rajonale për Europën Juglindore të Rrjetit Europian të Transmetimit të Energjisë (ENTSO-E), e cila u mbajt në datat 2-3 nëntor në Selanik. Në këtë Konferencë, ministri Gjiknuri shoqërohej nga Administra