Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 31302 / time 0.021 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 61456 / hits[0] 85225 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Nuk e ka dorëzuar ende mandatin, Rudina Hajdari thyen heshtjen!
  • 2019-02-25

Nuk e ka dorëzuar ende mandatin, Rudina Hajdari thyen heshtjen!

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka komentuar vendimin e saj për të mos dorëzuar ende mandatin e deputetes, pavarësisht nga djegia e tij në masë nga thuajse e gjithë opozita. Kur kanë kaluar 3 ditë nga ky vendim i opozitës, Hajdari nuk jep një qëndrim të qartë. Deputetja

Djegia e mandateve, Soreca: Minohet procesi i integrimit
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve, Soreca: Minohet procesi i integrimit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, tha se heqja dorë nga mandatet e tyre nga deputetët e opozitës, minon procesin e integrimit të Shqipëris. Heqja dorë nga mandatet, minon procesin integrues të Shqipërisë drejt BE-së. Deputetët kanë përgjegjësi ndaj votuesve, pr

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit
  • 2019-02-18

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një thirrje për zgjim gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përballje me fuqitë tjera rivale botërore, thanë burim

Protesta, Kryemadhi: E gjithë Tirana do vërshojë në shesh
  • 2019-02-15

Protesta, Kryemadhi: E gjithë Tirana do vërshojë në shesh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se nesër do të jetë dita e qytetarëve dhe jo e politikës. Sipas saj, nesër para kryeministrisë do të jenë shqiptarët që nuk duhet të lejojnë qeverinë e kriminalizuar të marr peng të ardhmen e Shqipërisë. Nesër e gjithë opozita d

No Pic available
  • 2019-02-12

BE është përgjumur, Soros me parashikim ogurzi: Europa do të shuhet si

Shumica e vende pro-Europës duhet të zgjohen para se kontinenti të zhytet në gjumin e thellë të harresës dhe BE të zhduket njëjtë si Bashkimi Sovjetik (BRSS). Kjo është deklarata më e fundit e miliarderit  George Soros, që ka shkaktuar reagime të forta në BE. Ai i bën thirrje popul

No Pic available
  • 2019-02-09

BE në monitorim? Në Bruksel vërshojnë spiunët rusë dhe kinezë

Qindra agjentë të intelegjentës ruse dhe kineze janë duke operuar në Bruksel, ka raportuar Shërbimi i Veprimit të Jashtëm i Bashkimit Evropian (EEAS). Sipas raportit të publikuar në gazetën gjermane Welt am Sonntag, duke cituar diplomatët e BE-së, thuhet se janë rreth 250 spiunë kinez

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta
  • 2019-02-06

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta

30 shkrimtarë evropiane, mes tyre edhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, kanë nënshkruar një letër të botuar në gazetën Liberation disa ditë më parë, ku vënë alarmin për kërcënimet që po i kanosen kontinentit tonë, për braktisjen e tij nga aleatët tradicionalë, si SHBA dhe Brit