Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 31302 / time 0.021 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 61456 / hits[0] 85225 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Polonia nën ethet e lopës së çmendur
  • 2019-02-05

Polonia nën ethet e lopës së çmendur

Shfaqet në Poloni sëmundja e lopës së çmendur, e njohur ndryshe si BSE edhe pse rasti i izoluar nuk paraqet rrezik për shëndetin e njeriut, tha të hënën veterinarja kryesore e Polonisë. Rasti u zbulua më  24 janar gjatë një shqyrtimi rutinë. Autoritetet polake thanë se BSE është s

No Pic available
  • 2019-02-02

Europa dorëzohet, britanikët pa viza në BE edhe pas Brexit

Britanikët mund të shpresojnë për normalitet të paktën në një pikë në kaosin e Brexit. Shtetet e Bashkimit Europian duan t’u mundësojnë qytetarëve britanikë edhe pas Brexit hyrje pa vizë në BE, edhe po të mos arrihet nënshkrimi i një marrëveshjeje dypalëshe për t’u

 Gjenerali në Venezuelë braktis Maduron
  • 2019-02-02

 Gjenerali në Venezuelë braktis Maduron

Një gjeneral në Venezuelë ka shprehur mbështetjen e tij për liderin opozitar, Juan Guaido. Gjenerali Francisco Yanez, komandant i forcave ajrore, u ka bërë thirrje forcave të armatosura që ti kundërvihen presidentit Nicolas Maduro. Nëntëdhjetë për qind e forcave të armatosura të Ven

No Pic available
  • 2019-01-31

KE nxjerr faktet trishtuese, shqiptarët jetojnë në kushte mizerabël

Shqiptarët, në krahasim me evropianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre, por kanë problemet më të mëdha për sa i përket kushteve optimale që duhet të ofrojë një banesë si hapësira e mjaftueshëm, mun

BE tregohet kokëfortë, refuzon rinegocimi e marrëveshjes për Brexit
  • 2019-01-31

BE tregohet kokëfortë, refuzon rinegocimi e marrëveshjes për Brexit

Shefi negociator i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier ka thënë se kufiri irlandez është pjesë e marrëveshjes së Britanisë për largim nga Bashkimi Evropian dhe nuk do të rinegociohet. Duke folur në Parlamentin Evropian, Barnier ka thënë se parandalimi i kufirit të ashpër ë

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve
  • 2019-01-17

Balili: Kam kontribuar për LSI-në, më ofruan postin e drejtorit të Transporteve

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha vetëm pak orë para arrestimit. Teksa pohon se është i pafajshëm dhe nuk ka asnjë provë që e implikon në trafikun e drogës Balili flet e

No Pic available
  • 2019-01-13

KUFIRI KOSOVË-SHQIPËRI, BASHKIM APO LEHTËSIM I PROCEDURAVE?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave rajonale. Kosova e Shqipëria synojnë që të heqin barrierat kufitare. Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy ve