Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 31302 / time 0.069 / keyword[0] bashkimit / docs[0] 61456 / hits[0] 85225 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Komunikimet diplomatike të BE-së shënjestrohen nga hakerët
  • 2018-12-19

Komunikimet diplomatike të BE-së shënjestrohen nga hakerët

Disa hakerë kanë shënjestruar me sukses komunikimet diplomatike të Bashkimit Europian disa vjet me radhë. Në mijëra mesazhet e prekura janë përmendur një varg çështjesh e personash, duke përfshirë edhe presidentin amerikan, Donald Trump. Ky rast është raportuar të jetë zbuluar nga

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe
  • 2018-12-19

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe

Ideja e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës është kundërshtuar sërish nga ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha. Në një intervistë për prestigjiozen austriake Der Standard, Berisha ka thënë se Thaçi duke përkrahur këtë ide, po valëvit flamurin e Serbisë s

No Pic available
  • 2018-12-15

Marrëveshja për Brexit mbetet pezull, asnjë shenjë për rinegociim

Edhe pse kanë mbetur pak kohë për largimin e Britanisë nga BE-ja, marrëveshja e Brexit-it ka mbetur pezull me rritje të thirrjeve për dalje pa marrëveshje të re, që do të çonte në shkëputjen e bashkëpunimit ekonomik, apo në një referendum të dytë. Kryeministrja britanike i mbijet

No Pic available
  • 2018-12-14

Brexit, BE i thotë jo kryeministres May për rinegociimin e marrëveshjes

Liderët e Bashkimit Europian deklaruan se marrëveshja për largimin e Britanisë së Madhe nga BE-ja nuk është e hapur për rinegociim, pavarësisht kërkesave të kryeministres britanike, Theresa May. Ajo ka kërkuar siguri ligjore sa i përket kufirit me Irlandën Veriore, pasi kjo do ta ndih

No Pic available
  • 2018-12-11

Brexit, May takime me liderët e BE-së për të shpëtuar marrëveshjen

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, do të takojë sot udhëheqësit e Bashkimit Europian, në përpjekje për të shpëtuar planin e saj të daljes nga blloku. May do të takojë kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, para se të shkojë në Berlin për bisedime me kancelaren Angela Merkel. T

KE përzgjedh Tiranën për çmimin Kryeqyteti i Gjelbër Europian
  • 2018-12-07

KE përzgjedh Tiranën për çmimin Kryeqyteti i Gjelbër Europian

Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojërave, si dhe shtimi i korsive të dedikuara për biçikletat si alternativë ekologjike transporti, e kanë renditur Tiranën në listën e qyteteve pretendente për të fituar çm

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt
  • 2018-12-07

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt

Pas zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ambasada amerikane pret përzgjedhjen e anëtarëve të KLGJ dhe KLP. Në një postim në fb, Ambasada kujton se gjatë këtij viti iu ka bërë thirrje gjyqtarëve dhe prokurorëve të ndershëm, patriotë dhe me integritet