Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.927Z

Banesat sociale, tenderi kete muaj

Endrra e te pastreheve per te perfituar nga banesat sociale eshte shume prane realizimit. Bashkia e Tiranes ka njoftuar se tenderi per te perzgjedhur firmen qe do t'i beje keto ndertime ne zonen e Uzines se Autotraktoreve, do te zhvillohet ne muajin nentor te ketij viti. Ne kete menyre, sipas burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.383Z

Shpronesimet ndalin punimet e qendres

Sipas bashkise, institucionet perkatese duhet te shpejtojne me shpronesimet e banoreve te Unazes se Vogel Duket se projekti i transformimit te sheshit "Skenderbej" nuk po shkon "vaj", ashtu sic ishte parashikuar. Ndersa ishte publikuar se me 1 nentor do te vihej "tulla" e pare per shnderrimin e qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.165Z

Olldashi, kallezim penal per kryebashkiakun e Durresit

Inspektorati Kombetar i Ndertimit, ka depozituar dje ne prokurorine e rrethit Durres, nje kallezim penal ne ngarkim te kryetarit te bashkise se Durresit, Vangjush Dako. Ministri i Transportit Telekomunikacionit dhe Puneve Publike, Sokol Olldashi i cili beri publik vendimin dje per mediat, tha se ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.742Z

Bashkia: 16 anetare te qeverise pa paguar taksat

Sonila Isaku Bashkia e Tiranes ne kete fundviti ka nxjerre debitoret te cilet nuk kane paguar taksat e pushtetit vendor. Te dhenat tregojne se jane 6 ministra dhe 10 zv/ministra te cilet nuk kane paguar tarifat e pastrimit, gjelberimit, pasurise etj. Taksat Zedhenesja e Bashkise se Tiranes, Joana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.639Z

Rama, padi komisionit ne Kushtetuese

Komisioni per hetimin e Rames pritet te dergohet ne Kushtetuese per t'u shpallur i paligjshem dhe antikushtetues, per shkak se jane shkelur nje sere nenesh te Aktit Themeltar te Shtetit por edhe vete ligji per ngritjen e komisioneve hetimore. Drejtoresha Juridike e bashkise se Tiranes, Migena Vishko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.851Z

Basha: Zgjerimi i "Rruges se Elbasanit", zgjidhje trafikut Luljeta Ndoka

Kryetari i Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha, ka detajuar dje projektin per zgjerimin e "Rruges se Elbasanit" gjate mbledhjes se Keshillit Bashkiak. Sipas Bashes, zbatimi i ketij projekti do te mundesoje zgjidhjen e trafikut ne nje rruge jo vetem te Tiranes, por ne nje rruge kombetare, sic eshte ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.562Z

Xhamia e re, Basha ngre komisionin e eksperteve Sonila Isaku

Komisioni per ndertimin e Xhamise se Madhe, iniciuar nga Bashkia e Tiranes ka nisur punen e tij. Kryebashkiaku Lulzim Basha, gjate takimit te pare me eksperte dhe perfaqesues te Komunitetit Mysliman, tha se shume shpejt besimtaret nuk do te luten gjate ceremonive fetare ne rruge, por ne vendin qe me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama