Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.488Z

Artan Lame ftese bashkise

Drejtori i Pergjithshem i Legalizimeve Artan Lame fton Bashkine e Tiranes qe te ulen se bashku per te permiresuar ligjin per legalizimin e ndertimeve informale Zoti i Lame i beri nje ftese publike bashkise me qellim qe te shmangin disa konflikte qe krijohen si pasoje e ligjit te miratuar qe ne 2006

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Vijon protesta e bashkise se Tiranes

Punonjesit e bashkise se Tiranes dhe ndermarrjeve te sherbimit kane protestuar serish ndaj vendimeve me te fundit te qeverise Berisha dhe deklaratave te tij, c’ka sipas tyre i merr kompetencat institucionit ku ata punojne, duke cenuar rende sherbimet ndaj qytetareve. Drejtues te ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

“Bllokim buxhetit te bashkise”

Shkresa e baskise, ku Rama deklaroi se nuk njihte asnje grup pune per auditimin e institucionit “Te bllokohet buxheti i Bashkise se Tiranes, pasi kryetari i ketij institucioni refuzon auditimin”. Ky ka qene thelboi i kerkeses se prefektit te Qarkut te Tiranes, Keltis Kruja, drejtuar Qeverise d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.925Z

Prefekti kthen buxhetin e bashkise

Rinis nga e para telenovela e buxhetit te Bashkise se Tiranes.Tashme eshte prefekti Ruzhdi Keci i cili e ka kthyer ate per ndryshime ne Keshillin Bashkiak.I menjehershem reagimi i bashkise me ane te nenkryetarit Eduard Shalsi i cili thote se veprimi i prefektit bazohet ne nje logjike politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Tregtaret proteste para bashkise

brbrTregtare e pronare lokalesh kane protestuar serish para bashkise Ata kundershtojne rritjen e tarifave vendore vecanerisht taksen e tavolines qe vendoset ne trotuare apo hapesiren publike Biznesmenet e vegjel kerkojne rishikimin e takses se hapesires publike tarife qe sipas tyre i con drejt falim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.721Z

Rrezohet projektbuxheti i Bashkise se Tiranes

Rrezohet projektbuxheti i Bashkise se Tiranes per vitin 2009. Keshilltaret e LSI-se kane bashkuar votat me ata te PD-se duke shtyre ne kohe miratimin e buxhetit te bashkise. Keshilltaret e Partise Demokratike kane akuzuar serish se ky projketbuxhet nuk eshte transparent pasi nuk eshte i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.155Z

Lushnje, protestojne nepunesit e bashkise

Keshilli bashkiak i Lushnjes votoi dje per te shkurtuar 47 vende pune ne administraten e bashkise. Vendimi eshte kundershtuar nga kryebashkiaku Albert Sanxhaku dhe keshilltaret socialiste por me shumice votash u vendos heqja e tyre. Nje dite pas vendimit personat qe do humbin vendet e pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama