Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.925Z

Prefekti kthen buxhetin e bashkise

Rinis nga e para telenovela e buxhetit te Bashkise se Tiranes.Tashme eshte prefekti Ruzhdi Keci i cili e ka kthyer ate per ndryshime ne Keshillin Bashkiak.I menjehershem reagimi i bashkise me ane te nenkryetarit Eduard Shalsi i cili thote se veprimi i prefektit bazohet ne nje logjike politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Tregtaret proteste para bashkise

brbrTregtare e pronare lokalesh kane protestuar serish para bashkise Ata kundershtojne rritjen e tarifave vendore vecanerisht taksen e tavolines qe vendoset ne trotuare apo hapesiren publike Biznesmenet e vegjel kerkojne rishikimin e takses se hapesires publike tarife qe sipas tyre i con drejt falim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.721Z

Rrezohet projektbuxheti i Bashkise se Tiranes

Rrezohet projektbuxheti i Bashkise se Tiranes per vitin 2009. Keshilltaret e LSI-se kane bashkuar votat me ata te PD-se duke shtyre ne kohe miratimin e buxhetit te bashkise. Keshilltaret e Partise Demokratike kane akuzuar serish se ky projketbuxhet nuk eshte transparent pasi nuk eshte i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.155Z

Lushnje, protestojne nepunesit e bashkise

Keshilli bashkiak i Lushnjes votoi dje per te shkurtuar 47 vende pune ne administraten e bashkise. Vendimi eshte kundershtuar nga kryebashkiaku Albert Sanxhaku dhe keshilltaret socialiste por me shumice votash u vendos heqja e tyre. Nje dite pas vendimit personat qe do humbin vendet e pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.370Z

"Zyrtari" i bashkise mashtron taksistet

Artan Cena Premtonte se nxirrte leje per sherbimin taksi, nen petkun e "zyrtarit" te Bashkise se Tiranes dhe si "keshilltar" i ministrave te ndryshem, kundrejt shumes 60 mije leke, por ka rene ne prangat e policise, pas nje denoncimi per mashtrim. Elton Tozaj, 29 vjec, u ndalua ne oret e para te men

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.449Z

Rama Qeveria po pengon punen e bashkise

Kryetari i bashkise Edi Rama ka akuzuar qeverine se po perpiqet qe ti veje qytetaret e Tiranes kunder bashkise. Duke marre pjese ne inagurimin e disa autobuzeve te rinj te unazes kreu i bashkise Rama ka theksuar se qeveria po krijon veshtiresi artificiale per te bllokuar punen e bashkise. Perve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Orikum rinisin protestat para bashkise

Banoret e Orikumit kane rinisur protestat para bashkise se kesaj komune per ceshtjen e certifikatave te pronesise se tokave ne Dukat dhe Karabrun. Sipas informacioneve te fundit edhe sot protestuesit kane penguar hyrjen e punonjesve ne godine. Gjithashtu banoret kane kerkuar serish largi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama