Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Meta: total 1000 / total_found 38205 / time 0.016 / keyword[0] bashkuar / docs[0] 38205 / hits[0] 48598 /
Lorik Cana mbështet lirimin e Ramush Haradinajt
  • 2017-01-09

Lorik Cana mbështet lirimin e Ramush Haradinajt

Ka disa ditë që lideri i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, qëndron i ndaluar në një burg të Francës. Një urdhërarresti ndërkombëtar, i mbetur rrjeteve informuese të Interpolit, ka bërë që të ndalohet ish-komandanti i njohur i UÇK-së. Solidaritet nga të gjithë shqiptarët pë

Broçkullat patriotike të Edi Ramës
  • 2017-01-08

Broçkullat patriotike të Edi Ramës

Nga Enver Robelli Edi Rama i di të gjitha. Di të pikturojë dhe të hap ekspozita anekënd botës (falë pozitës së kryeministrit të Shqipërisë), di të dizajnojë (ka thënë se është autor i fanellës së Kombëtares së futbollit), ai është i aftë të sjellë nga Vjena në Tiranë

No Pic available
  • 2017-01-08

Pse Turqia festoi disfatën e Hillary-t dhe plani i Erdogan për një aleancë me Trump

Turqia festoi disfatën e Hillary Clintonit. Me presidentin e ri amerikan Erdogani synon një aleancë të qëndrueshme. Për tu diskutuar fati i Gylenit, mbështetja amerikane për kurdët dhe ambiciet turke në Sirak. Barack Obama, Joe Biden, John Kerry, Hillary Clinton. «Ja emrat që nga sot e p

Dashamir Shehi: Periudha e Berishës ka marrë fund, Basha të jetë më i vendosur. PD, jo e hapur vetëm me drejtorë e punonjës bashkie
  • 2017-01-08

Dashamir Shehi: Periudha e Berishës ka marrë fund, Basha të jetë më i vendosur. PD, jo e hapur vetëm me drejtorë e punonjës bashkie

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, fajëson dy partitë e mëdha për shtyrjen e reformës zgjedhore. Shehi thotë se PD dhe PS duhet të kishin avancuar me ndryshimin e ligjit zgjedhor. Sipas Shehit, në këtë situatë politike që nuk jep garanci për mbajtjen e zgj

Jo të bashkuar, kundër demokracisë në Maqedoni!
  • 2017-01-08

Jo të bashkuar, kundër demokracisë në Maqedoni!

Nga Mero Baze   Shqiptarët në Maqedoni kanë bashkuar mandatet e fituara nga zgjedhjet e fundit, rreth një qëndrimi të përbashkët politik, për të pasur një ofertë të vetme ndaj dy partive maqedonase. Kërkesat sillen rreth të drejtave të premtuara ndaj shqiptarëve në Marrëv

No Pic available
  • 2017-01-07

Historike/ Bashkohen shqiptarët në Maqedoni, Gruevski dhe Zaev duhet ti bëjnë mirë llogaritë

Ka gjithmonë një herë të parë. Dhe të shtunën në Shkup, për herë të parë të gjitha formacionet politike shqiptare do të dalin me një deklaratë të përbashkët, ku do të radhisin kërkesat e tyre. Shpesh të kritikuar për mungesën e një kori të njëjtë sa herë ka zgjedhje në