Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.353Z

Perëndimi i bashkuar nevojë historike

Nga Doc. Dr. Vasil Kureta Gjatë periudhës së luftës së ftohtë 1 u përdorën gjërësisht konceptet perëndimi dhe lindja komuniste, që nuk reduktoheshin thjesht në elementin gjeografik, por në kuptimin e dy modeleve ekonomike, sociale e politke diametralisht të kundërta, apo si dy t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.791Z

Mbretëria e Bashkuar mbështetje FSK-së

Prishtinë -Mbretëria e Bashkuar ka dhënë një ndihmë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, e cila do të ndihmojë FSK-në për ngritjen e kapaciteve të saj. Marrëveshja është nënshkruar midis Ministrisës së Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar me Ministrinë e Forcës së Sigurisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.595Z

Mbretëria e Bashkuar redukton personelin në Kosovë

Prishtinë - Mbretëria e Bashkuar do të reduktojë numrin e zyrtarëve në kuadër të misionit EULEX në Kosovë. Qeveria britanike ka bërë të ditur shpenzimet e shumta për misionet e saj në botë. Sipas një deklarate, njoftimi i sotëm për uljen e numrit të zyrtarëve nuk ndryshon besimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.721Z

Europianët e duan Europën e Bashkuar

ARBEN MALAJ Inspirimi i Europës së Bashkuar vazhdon të jetë i qartë dhe influencues. Edhe pse Europa e Bashkuar ndodhet në një krizë të lidershipit të saj, në një krizë të rëndë të papunësisë, deficiteve dhe borxheve të larta, edhe pse eurozona ndodhet përballë sfidave të mëd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.476Z

Vdesin binjakët e bashkuar sirianë

Binjakët një muajash, të cilit ishin të bashkuar dhe ishin evakuuar nga një lagje e rrethuar me rebelë në Damask të Sirisë kanë vdekur. Nawras dhe Moaz ishin të bashkuar në gjoks, dhe zemrat i kishin në një kraharor. Qeveria lejoi që të zhvendoseshin në një spital fëmijësh me 12

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.031Z

Të bashkuar në probleme!

Nga Mero Baze Bashkimi Kombëtar është i vetmi aset i politikanëve shqiptarëve, që i ngjan garancisë së bankave në ar, të cilat nuk e prekin kurrë. I vetmi bashkim kombëtar, është imitimi nga Prishtina i gjithçkaje që ndodh në Tiranë, në të shumtën e rasteve për keq. Për ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.279Z

Topi takon ministrin e Mbretërisë së Bashkuar

Presidenti Bamir Topi ka pritur dje ministrin e Shtetit në Ministrinë e Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, Vernon Coaker. Pasi i ka uruar mirëseardhjen në vendin tonë, Presidenti Topi ka vlerësuar bashkëpunimin dhe marrëdhëniet e shkëlqyera që Shqipëria ka me Mbretërinë e Bashkua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama