Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Meta: total 1000 / total_found 38205 / time 0.016 / keyword[0] bashkuar / docs[0] 38205 / hits[0] 48598 /
Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë
  • 2017-06-23

Brexit, May: Shtetasit BE-së nuk do të dëbohen menjëherë

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, ka premtuar mbrëmë se shtetasit e vendeve të Bashkimit Evropian nuk do të dëbohen menjëherë nga Britania, kur ajo të largohet nga Bashkimi Evropian, në procesin e njohur si Brexit. Kjo deklaratë e saj është pritur me kënaqësi nga liderët e BE-s

No Pic available
  • 2017-06-22

Rama, kavajsve: 1 për Bashkinë, 2 për Shqipërinë. X lëruani Lulit, Titit e Benit

Kryeministri Edi Rama apeloi sërish sot për bashkim të votës për PS në 25 qershor. Duke folur në mitingun përmbyllës në Kavajë, Rama tha se duke u bashkuar të majtë dhe të djathtë me 25 qershor pas katër vitesh të gjithë ju do të thoni: Nuk kishim parë gjë akoma! Shefi i qeveris

No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk kanë uniformë të shkurtër në shkollë, djemtë protestojnë duke veshur funde

Disa djem kanë vendosur një mënyrë shumë të çuditshme për të protestuar kundër poltikës së rreptë të shkollës së tyre që nuk i lejon të vishen me pantallona të shkurtra në këto ditë të nxehta të verës. Nxënësit në Kolegjin ISCA në Exeter kanë shkuar në shkollë të ves

Veliaj: Edi Rama ishte për ne kur Tirana kishte nevojë, sot ka nevojë Edi Rama për Tiranën
  • 2017-06-22

Veliaj: Edi Rama ishte për ne kur Tirana kishte nevojë, sot ka nevojë Edi Rama për Tiranën

Të bashkuar më fort se kurrë në një votë kuqezi për nr.2, mijëra qytetarë të Tiranës morën pjesë në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në kryeqytet në mbështetje të Partisë Socialiste. Në fjalën e hapjes, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u bëri thirrje

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë
  • 2017-06-22

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme mitingun përmbyllës në Korçë. Mes entuziazmit të mbështetësve të PD, Basha kërkoi votën e demokratëve dhe socialistëve, duke theksuar se vetëm ai ka një plan të detajuar ekonomik që mund ta nxjerrë vendin nga kriza

FOTO: Ja si duket anija e Elon Musk që do dërgojë 100 njerëz në Mars
  • 2017-06-21

FOTO: Ja si duket anija e Elon Musk që do dërgojë 100 njerëz në Mars

Në një konferencë të madhe për shtyp vjeshtën e kaluar  Elon Musk dha detaje të gjera mbi vizionin e tij për një Sistem Transporti  Ndërplanetar për të dërguar njerëz në Mars. Udhëtimi i parë synon të vendosë 100 pasagjerë, dhe përfundimisht, në misionet e mëvonshme mund të

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.