Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Meta: total 1000 / total_found 38205 / time 0.016 / keyword[0] bashkuar / docs[0] 38205 / hits[0] 48598 /
Rama tregon transformimin e Durrësit: Më të bashkuar se kurrë për numrin 2 
  • 2017-06-21

Rama tregon transformimin e Durrësit: Më të bashkuar se kurrë për numrin 2 

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke ndarë me ndjekësit në Facebook një video ku tregohet transformimi i qytetit të Durrësit. Krahas videos Rama shkruan se shqiptarët janë më të bashkuar se kurrë më parë për numrin 2. MIRËMËNGJES  dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

No Pic available
  • 2017-06-21

Figura të njohura të jetës publike mesazhe për zgjedhjet në Ora News

Figura të njohura të jetës publike, i janë bashkuar një video-promocioni mbi rëndësinë e zgjedhjeve për një vend, në kërkim të një demokracie të shëndoshë. Angazhimi i figurave nga arti, media apo religjioni është një zgjedhje e kujdesshme e Radio Televizionit Ora News për të p

No Pic available
  • 2017-06-21

Yjet e skenës botërore bashkohen për një kauzë të rëndësishme

Artistët më të njohur në botë janë bashkuar për të krijuar një këngë për të gjithë të prekurit e ngjarjes tragjike që la 78 të vdekur në Londër. Më shumë se 50 yje të skenës botërore janë bërë pjesë e këngës Bridge Over Troubled Water, nga e cila do vijnë shumë të ar

No Pic available
  • 2017-06-21

Brexit dominon programin legjislativ të qeverisë

Mbretëresha Elizabeth ka prezantuar programin legjislativ të qeverisë për dy vitet e ardhshme në Hapjen Shtetërore të Parlamentit. Në fjalimin e saj, Mbretëresha lajmëroi një sërë ligjesh të reja të hartuara për të përgatitur daljen e qetë dhe të rregullt të Mbretërisë së Bas

Rama, apel nga makina: Të dielën ndahet një gjë e madhe, mos e çoni dëm votën
  • 2017-06-21

Rama, apel nga makina: Të dielën ndahet një gjë e madhe, mos e çoni dëm votën

Këtë herë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të dërgojë një mesazh për të gjithë votuesit, nga makina e tij. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, Rama thekson se e diela është një ditë e rëndësishme për të ardhmen e vendit dhe u kërkoi qytetarëve që të mos e

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë, Bëra gabim me Lefter Maliqin

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve të PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here të parë se ku e kishte renditur kreun e