Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuar

Meta: total 1000 / total_found 38205 / time 0.016 / keyword[0] bashkuar / docs[0] 38205 / hits[0] 48598 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Armando Sadiku i bashkohet PS-së: Edi Rama trajneri që i vjen shumë rrallë Shqipërisë

Armando Sadiku sulmuesi që shkroi historinë me përfaqësuesen kuqezi është bërë pjesë e fushatës elektorale të Partisë Socialiste të Shqipërisë. Sulmuesi i Luganos ditët e fundit ka xhiruar në Tiranë një spot elektoral për zgjedhjet e datës 25 qershor ku i dedikon 2 golat e tij n

No Pic available
  • 2017-06-14

Berisha komenton takimin e Bashës me Trump

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si historik takimin e kreut demokrat, Lulzim Basha me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Berisha: Lulzim Basha, Kryeministri i ardhshem i Shqiperise, Kryetari i Partise Demokratike dhe njeheras Kryetar i Opozites se B

No Pic available
  • 2017-06-13

Emigrantët ndalojnë së dërguari para tek të afërmit

  Paratë që emigrantët kanë dërguar tek të afërmit e tyre në Shqipëri në tre muajt e parë të këtij viti ishin 136 milionë euro, në të njëjtin nivel me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Statistikat janë bërë të ditura në treguesit e bilancit të pagesave të

No Pic available
  • 2017-06-13

A do të shtyhet vizita e Trumpit në Britaninë e Madhe?

Presidenti i SHBA bëhet e ditur se i ka thënë kryeministres britanike se nuk do ta vizitojë Britaninë derisa publiku britanik ta mbështesë, shkroi The Guardian. Por Downing Street tha se planet nuk kanë ndryshuar. Presidenti i SHBA, Donald Trump i tha kryeministres britanike, Theresa May se

No Pic available
  • 2017-06-13

BE: Duhet progres për Vettingun, varet hapja e negociatave

Deklaratës së ambasadës Amerikane në Tiranë për reformën në drejtësi i është bashkuar edhe delegacioni i Bashkimit Evropian në vendin tonë, duke u bërë thirrje autoriteteve përkatëse që ti përmbahen plotësisht angazhimit të tyre për zbatimin e reformës. Sipas deklaratës, zbat

No Pic available
  • 2017-06-12

Ahmeti dhe Thaçi të bashkuar për çështjet që prekin shqiptarët

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së Menduh Thaçi zhvilluan të dielën një takim kokë më kokë në një nga restorantet e Tetovës. Në përfundim të takimit, ata thanë se kanë për qellim që të bashkëpunojnë për çështjet që i prekin dhe shqetësojnë shqiptarët. Mbetet që e

No Pic available
  • 2017-06-12

Monitorimi për kanabis, nuk evidentohen të mbjella në qarkun e Dibrës

Qarku i Dibrës ishte stacioni i radhës i policisë për të monitoruar nga ajri parandalimin e  kultivimit të  lëndëve narkotike.  Efektiveve të policisë,  u ishin bashkuar edhe Inspektorati i Policisë Pyjore, ndërsa zonat  ku u krye kontrolli  ishin Burreli, B