Rezultate te kerkimit per termin: +Baza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.416Z

Karzai 9 baza trupave amerikane

Qeveria afgane mund t’iu lejojë trupave amerikane që të mbajnë nëntë baza pasi forcat e NATO-s të tërhiqen vitin e ardhshëm. Deklarata është bërë nga presidenti Hamid Karzai. “Ne jemi dakord t’u japim atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.364Z

Rusi, zbulohet baza e re ushtarake në Arktik (Foto)

Mund të presë deri në 150 persona, që mund të jetojnë në temperatura nën zero për një kohë të gjatë deri në 18 muaj. Janë zbuluar nga sajti i Ministrisë së Mbrojtjes Ruse fotot e para të bazës së re ushtarake të ndërtuara në veri të Rusisë, në detin e Barents në kufi me Oq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.146Z

Zbulohet baza e tritolit në Malësinë e Madhe

Policia e Shkodrës ka mundur të zbulojë një bazë tritoli në një banesë në fshatin Kurtaj në Gruemirë të Malësisë së Madhe. Baza i përket shtetasit Tafë Balilaj, i cili tashmë është arrestuar. Në shtëpinë e shtetasit Tafë Balilaj janë gjetur 240 kallëpe tritoli, 200 metra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.789Z

ISIS baza edhe ne Shqiperi

brbrNe Shqiperi gjenden qendra rekrutimi dhe trajnimi te militanteve qe luftojne per shtetin islamik Alarmin e jep Prokurori i Pergjithshem i Breschia-s Luigi Maria DellOsso qe u referohet hetimeve te fundit te kryera nga autoritetet gjyqesore italiane ne bashkepunim me ato shqiptarebrbr brbrLuigi M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.701Z

NATO ka mbyllur 202 baza në Afganistan

Koalicioni ushtarak ndërkombëtar në Afganistan kumtoi se ka mbyllur 202 baza si pjesë të shkurtimeve të ushtrisë dhe po aq edhe ia ka transferuar qeverisë afgane, transmetuan mediat amerikane.Zëdhënësi i forcave të NATO-s, nënkoloneli David Olson, theksoi se të gjitha instalimet e mbyl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.697Z

Berisha: Shëndetësia, së shpejti mbi baza dixhitale

TIRANË- Duke e quajtur reformën në shëndetësi si më madhoren e qeverisë që drejton, kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se shumë shpejt do të nisë nga zbatimi programi i ri që do e vendosë sistemin tonë shëndetësor mbi baza dixhitale. Deklarata u bë sot gjatë ceremonisë së in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.540Z

Halimi: Rrezik per ndarje ne baza etnike

Deputeti shqiptar ne Parlamentin serb, Riza Halimi ka deklaruar se veprimet e dhunshme te policise serbe perbejne nje rrezik serioz per ndarjen ne baza etnike. Sipas tij, aksioni i fundit qe coi ne arrestimin e 10 ish-anetareve te UCK-se ka prapavije politike dhe eshte bere nga Beogradi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama