Rezultate te kerkimit per termin: +Baza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.146Z

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe

brbrSHBA do te mbyllin 15 baza ushtarake ne Europe nje levizje qe do ti kurseje Pentagonit 500 milione dollare ne vit Vendimi i konfirmuar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel vjen ne nje kohe kur ushtria amerikane perpiqet te reduktoje shpenzimet me 1 trilion dollare ne nje dekade dhe e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.487Z

Laboratori: Baza e Gate Mahmutajt në Lazarat

Si përpunohej marijuana, teknologji edhe për tharjen. Kapobanda hetohet nga Krimet e Rënda Sokol Çobo Një laborator i mirëfilltë i përpunimit të marijuanës është gjetur në pronat e Gate Mahmutajt, i konsideruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si një nga krerët e bandave krimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Baza e PS: Rama na përjashtoi nga kandidimi

Baza e Partis Socialiste n Kuov denoncon prjashtimin arbitrar nga Edi Rama t kandidaturave t propozuara prej saj, pr strukturat drejtuese t degs lokale n kt rreth. Antari i Partis Socialiste dhe njri prej kandidaturave, Fatbardh Metaj thot se kryesia e selis roz nuk ka marr parasysh sugjerimet e baz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Pollo: Regjistrim i popullsisë mbi baza fetare dhe etnike

Tashmë, me këtë vendim, Shqipëria do të rregjistrojë popullsinë e saj mbi baza etnike dhe fetare. Në përmbërje të komisionit në fjalë do të jenë 12 ministria.Ministri Pollo ka theksuar se ky regjistrim do të përfundojë më 2011, pra pas më shumë se një viti. Me këtë vendim, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.849Z

Shoqatat shqiptarë kundër regjistrimit mbi baza etnike

Tiranë- “Lufta” për regjistrimin e popullsisë përfshin gjithnjë e më shumë aktorë, ku gjatë ditës së djeshme 81 shoqata, me nismën e shoqatës “Labëria”, kanë reaguar ashpër gjatë një tubimi, duke u shprehur kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike. Ata i kanë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.233Z

Bëhet inaugurimi i Kompleksit Memorial Baza e parë e UÇK-së

Kosova duhet të jetë krenare me veprën e lavdishme të bijave dhe bijve të tij, të cilët në kohën kur terrori dhe shtypja mbi popullin tonë kishte arritur kulmin, vunë në shërbim të lirisë së saj gjakun dhe jetën e tyre, tha kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.038Z

Qeveria shtyn regjistrimin e popullsise mbi baza etnike e fetare

TIRANE- Shtyhet regjistrimi i popullsise mbi baza etnike dhe fetare. Ministria për Inovacionin e Teknologjinë e Informacionit e të Komunikimit konfirmon se ky proces shtyhet për shkak të afrimit të zgjedhjeve lokale, informon sot agjencia telegrafike e lajmeve atsh. Regjistrimi i popullsisë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama