Rezultate te kerkimit per termin: +Baza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.096Z

OKB: Më se 5 miliardë persona pa sigurim social

Sipas një raporti të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, dy të tretat e popullsisë në botë jetojnë pa sigurim social. Raporti thotë se 5.1 miliardë persona, prej 7 miliardëve sa ka bota, nuk gëzojnë sigurim social përk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.453Z

Shkup-hapen-debatet-publike-ne-lidhje-me-sheshin-Skenderbeu

Sot-u-hapen-debatet-publike-ne-lidhje-me-sheshin-Skenderbeu-qe-pritet-te-ndertohet-ne-nje-pjese-te-Shkupit-te-banuar-me-shumice-shqiptare.-Projekti-ende-ne-fazen-ideore-ka-patur-mbeshtetje-tek-shqiptaret-por-ka-hasur-edhe-ne-kritika-sidomos-te-opozites-maqedonase-e-cila-vlereson-se-qeveria-po-nxit-n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.008Z

FMN, 500 milionë dollarë kredi për Bosnjen

Fondi Monetar Ndërkombëtar do t`i akordojë Bosnjes një kredi dyvjeçare në vlerë prej 520 milionë dollarë. Kredia e FMN-së ka për qëllim që të mbështesë programin ekonomik të qeverisë boshnjake. Në nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.959Z

Afishimi i listave probleme

Afishimi i listave probleme E hene 14 Janar 2013 2038 p styletext-align justify Afishimi i listave problemeListat e zgjedhesve ne bashkine Fier ende nuk jane afishuar duke kaluar afatet ligjore Zyrtare te ketij institucioni thone se nuk gjenden ne sistem listat per 4 qendra votimi problem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.172Z

'> Zgjedhjet e PS-së ne rrethe

Partia Socialiste zgjedh sot kryetaret ne disa rrethe kryesore te vendit. Anëtarët e Durrësit do te zgjedhin midis Genti Bejkos dhe Aurel Vodes. Ne Berat, përballen kandidati aktual i PS-se, Selman Hodaj, si dhe nënkryetari i Bashkise, Stavri Ceca. Zgjedhje do te ketë edhe ne Elbasan e Fier,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.654Z

Obama: Mbajta premtimin për Irakun

Tërheqja e trupave luftarake amerikane nga Iraku këtë muaj është një hap i rëndësishëm drejt mbylljes së përgjegjshme të luftës në Irak, tha presidenti Barak Obama. Tërheqja nga Iraku, ka theksuar z. Obama është dhe përmbushje e një prej angazhimeve të marra gjatë fushat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.401Z

Në Greqi përplasën dy aeroplanë ushtarak, një i vdekur

Athinë, 26 gusht - është gjetur i vdekur piloti i cili rezultonte i zhdukur, pas përplasjes ne fluturim te dy avionëve ushtarake F-16 ne jug te ishullit te Kretës ne Greqi. Përplasja ndodhi pas mesditës, gjatë stërvitjeve në lartësi të ulët. Bëhet fjalë për një avion njëvendësh d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama