Rezultate te kerkimit per termin: +Baza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.789Z

ISIS baza edhe ne Shqiperi

brbrNe Shqiperi gjenden qendra rekrutimi dhe trajnimi te militanteve qe luftojne per shtetin islamik Alarmin e jep Prokurori i Pergjithshem i Breschia-s Luigi Maria DellOsso qe u referohet hetimeve te fundit te kryera nga autoritetet gjyqesore italiane ne bashkepunim me ato shqiptarebrbr brbrLuigi M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.701Z

NATO ka mbyllur 202 baza në Afganistan

Koalicioni ushtarak ndërkombëtar në Afganistan kumtoi se ka mbyllur 202 baza si pjesë të shkurtimeve të ushtrisë dhe po aq edhe ia ka transferuar qeverisë afgane, transmetuan mediat amerikane.Zëdhënësi i forcave të NATO-s, nënkoloneli David Olson, theksoi se të gjitha instalimet e mbyl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.697Z

Berisha: Shëndetësia, së shpejti mbi baza dixhitale

TIRANË- Duke e quajtur reformën në shëndetësi si më madhoren e qeverisë që drejton, kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se shumë shpejt do të nisë nga zbatimi programi i ri që do e vendosë sistemin tonë shëndetësor mbi baza dixhitale. Deklarata u bë sot gjatë ceremonisë së in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.540Z

Halimi: Rrezik per ndarje ne baza etnike

Deputeti shqiptar ne Parlamentin serb, Riza Halimi ka deklaruar se veprimet e dhunshme te policise serbe perbejne nje rrezik serioz per ndarjen ne baza etnike. Sipas tij, aksioni i fundit qe coi ne arrestimin e 10 ish-anetareve te UCK-se ka prapavije politike dhe eshte bere nga Beogradi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.225Z

SHBA, plane për të mbyllur 12 baza në Evropë

Shtetet e Bashkuara thanë se do të mbyllin më shumë se 12 baza në Evropë, një masë që Departamenti i Mbrojtjes thotë se do të kursejë 500 milionë dollarë në vit kur të zbatohet plotësisht, pa ndikuar në aftësinë ushtarake për t'u përgjigjur në mbarë Evropën. Lista e bazave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.073Z

Shpërngulet baza e fundit britanike në Afganistan

Kabul - Baza e fundit ushtarake e Mbretërisë së Bashkuar në Afganistan i është dorëzuar për kontroll forcave afgane të sigurisë. Trupat britanike kanë qenë në këtë vend që prej vitit 2001dhe kampi "Bastion" i vendosur në shkretëtirë në Provincën e Helmandit ka qenë baza kryes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.433Z

Baza, presion mbi demokratët për emrat

03/04/2005  Prezantimi i kandidaturave nga ana e kryetarit të PD-së, duket se ka shkaktuar edhe qejfmbetjet e para në bazën e partisë. Ndërsa degët e PD-së po përgatiteshin për të bërë propozimet e tyre në qendër, Berisha ndërmerr një tur prezantimesh, duke e vendosur baz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama