Rezultate te kerkimit per termin: +Baza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.073Z

Shpërngulet baza e fundit britanike në Afganistan

Kabul - Baza e fundit ushtarake e Mbretërisë së Bashkuar në Afganistan i është dorëzuar për kontroll forcave afgane të sigurisë. Trupat britanike kanë qenë në këtë vend që prej vitit 2001dhe kampi "Bastion" i vendosur në shkretëtirë në Provincën e Helmandit ka qenë baza kryes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.433Z

Baza, presion mbi demokratët për emrat

03/04/2005  Prezantimi i kandidaturave nga ana e kryetarit të PD-së, duket se ka shkaktuar edhe qejfmbetjet e para në bazën e partisë. Ndërsa degët e PD-së po përgatiteshin për të bërë propozimet e tyre në qendër, Berisha ndërmerr një tur prezantimesh, duke e vendosur baz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.208Z

Baza më e madhe ushtarake serbe, hapet pranë Kosovës

BUJANOVC- Ështa hapur sot në afërsi të Bujanovcit baza më e madhe ushtarake në Serbi. Baza “Jug” ndodhet vetëm pak kilometra nga kufiri me Kosovën.Baza “Jug” është ndërtuar në 33 hektarë dhe në të ndodhen 66 objekte, ndërsa mund të vendosen afro 1 mijë u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.855Z

Ahtisaari është baza

Zyra Civile Ndërkombëtare ka mohuar se Pieter Feith ka kërkuar zgjidhje përtej Pakos së Ahtisaarit ose të bazuar në modelin e Katalonisë për pjesën veriore. Edhe pse Feith ka përmendur rajonin spanjoll, në zyrën e tij thonë se propozimi i ish-Presidentit finlandez mbetet baza për funk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.146Z

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe

brbrSHBA do te mbyllin 15 baza ushtarake ne Europe nje levizje qe do ti kurseje Pentagonit 500 milione dollare ne vit Vendimi i konfirmuar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel vjen ne nje kohe kur ushtria amerikane perpiqet te reduktoje shpenzimet me 1 trilion dollare ne nje dekade dhe e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.487Z

Laboratori: Baza e Gate Mahmutajt në Lazarat

Si përpunohej marijuana, teknologji edhe për tharjen. Kapobanda hetohet nga Krimet e Rënda Sokol Çobo Një laborator i mirëfilltë i përpunimit të marijuanës është gjetur në pronat e Gate Mahmutajt, i konsideruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si një nga krerët e bandave krimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Baza e PS: Rama na përjashtoi nga kandidimi

Baza e Partis Socialiste n Kuov denoncon prjashtimin arbitrar nga Edi Rama t kandidaturave t propozuara prej saj, pr strukturat drejtuese t degs lokale n kt rreth. Antari i Partis Socialiste dhe njri prej kandidaturave, Fatbardh Metaj thot se kryesia e selis roz nuk ka marr parasysh sugjerimet e baz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama