Rezultate te kerkimit per termin: +Bejte

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bejte / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
Sherri/ Fyerjet pa mikrofon mes Nokës, Braçes, Berishës, Klosit e Blushit. Çfarë nuk u dëgjua dje nga fjalori shqip-shqip në Kuvend
  • 2017-02-17

Sherri/ Fyerjet pa mikrofon mes Nokës, Braçes, Berishës, Klosit e Blushit. Çfarë nuk u dëgjua dje nga fjalori shqip-shqip në Kuvend

Fyerje, sharje banale dhe dhunë mes deputetëve. Kjo ishte esenca e seancës së djeshme parlamentare, ku deputetët, madje dhe ministrat nuk i kursyen fjalët e pa matura ndaj njëri-tjetrit. Media sjell debatet dhe fyerjet mes tyre, ato që nuk u dëgjuan nga televizori dhe mikrofoni i parlam

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)
  • 2017-01-18

INTERVISTA/ Meta shuan të gjitha dilemat: Sbëjmë koalicion me PD. Martesa? Është vetëm për Monikën (flet për Ramën, qeverisjen, PDIU, presidentin, Trump)

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta folur se me kë do të bëjë koalicion LSI në zgjedhjet e 2017. Ai është shprehur se është e sigurt se LSI nuk do të bëjë koalicion me PD-në në qershor, por në lidhje me një koalicion të mundshëm me PS-në, Meta ka deklaruar se vendimi ende nuk është m

Sociologia kosovare shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me injorancën duke e promovuar si vlerë
  • 2017-01-04

Sociologia kosovare shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me injorancën duke e promovuar si vlerë

Sociologia  e njohur kosovare Sibel Halimi, ka reaguar ndaj Ermal Mamaqit dhe emisioni te tij, i cili, sipas saj, ka keqpërdorur një njeri me probleme si personazhi me emrin Linda Morina, për popullaritet në emision. “Tallja me Linda Morinën ka filluar t`i tejkaloj kufijtë territori

Vito Kapo: Çmë tha Enveri për helmimin e Hysniut
  • 2016-08-26

Vito Kapo: Çmë tha Enveri për helmimin e Hysniut

Në bisedën time me Vito Kapon, u rreka të trajtoj një spektër sa më të gjerë temash, për aq sa na lejoi koha dhe meraku për të mos e lodhur gruan e moshuar që për pak muaj mbush 94 vjeç. Është e kuptueshme se i shoqi Hysni Kapo, sekretari i KQ të PPSH dhe drejtuesi i përditshëm i

Vito Kapo: Çmë tha Enveri për helmimin e Hysniut, pse i jam mirënjohëse Berishës (dhe diçka për nipin e saj, Andi Bushatin)
  • 2016-08-25

Vito Kapo: Çmë tha Enveri për helmimin e Hysniut, pse i jam mirënjohëse Berishës (dhe diçka për nipin e saj, Andi Bushatin)

Vito Kapo në pjesën e dytë të intervistës për gazetën Dita, jep përgjigje për dyshimet mbi vdekjen e Hysniut, çfarë i tha Enver Hoxha, si dhe heshtjen misterioze të dr.Petrit Gaçes kur ajo e pyeste mbi këtë çështje. Por edhe për marrëdhëniet mes Kapos dhe Mehmet Shehut, familj

FOTOGRAFITË ME VIP-at, SI KOMPLEKS INFERIORITETI
  • 2016-08-07

FOTOGRAFITË ME VIP-at, SI KOMPLEKS INFERIORITETI

Ndue Dedaj Është gjetur mjeti ideal për vetë-të-pëlqyerit, shumëfishimi i vetvetes me të gjitha mënyrat, veçmas me anë të fotografisë. Aty njeriu i dhënë dukshëm pas vetes paraqitet i kuruar nga pamja, si mendimtar edhe pa qenë i tillë, bile dhe si poet ani se thur bejte. Shkurt, k

Zef Jubani, trashëgimia letrare e shqiptarëve dhe vendi i bejtexhinjve
  • 2016-06-28

Zef Jubani, trashëgimia letrare e shqiptarëve dhe vendi i bejtexhinjve

Çfarë përmbante antologjia e vitit 1871, "Raccolta di Canti Popolari". Studiuesja Genciana Abazi-Egro në një shkrim në "Panorama" hedh dritë mbi këtë antologji, duke treguar detaje nga krijimtaria e Zef Jubanit, trashëgimia letrate e shqiptare dhe vendi i bejtexhinjve. GENCIANA ABAZI-E