Rezultate te kerkimit per termin: +Bejte

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bejte / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
Ja festimi: Të gjithë duan të ngjiten mbi karrocë (dhe një bejte)
  • 2016-06-23

Ja festimi: Të gjithë duan të ngjiten mbi karrocë (dhe një bejte)

Pavarësisht eliminimit që në fazën me grupe në Euro 2016, qeveria shqiptare i organizoi një pritje të sforcuar prej kampionësh ekipit kombëtar. Për lojtarët kuqezi u bllokuan rrugët kryesore në Tiranë. Ata u pritën në Ministrinë e Jashtme, ku disave iu dha pasaporta diplomatike. P

Bujar Qamili, një koncert bujarie për fëmijët jetimë
  • 2016-06-21

Bujar Qamili, një koncert bujarie për fëmijët jetimë

"Bujari për Bujarinë", kështu e ka quajtur koncertin një nga këngëtarët më të dashur të muzikës popullore, shkodrani Bujar Qamili. Disa ditë më parë, ai ka dhënë në Teatrin "Migjeni" një koncert recital. Në karrierën e gjatë të artistit, "Mjeshtër i madh", një koncert nuk

Kemi ulur të papunët e demoralizuar dhe ironia e gazetarit
  • 2016-04-14

Kemi ulur të papunët e demoralizuar dhe ironia e gazetarit

Sot ministri i Financave Arben Ahmetaj bëri një deklaratë në Parlament, nga ato që, ata që nuk janë të familjarizuar me termat ekonomikë, mund të mbeten të shtangur. Ministri tha se qeveria po ul numrin e të papunëve të demoralizuar, që janë ata persona të cilët vendosin me vullne

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre
  • 2016-04-05

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre

Kujtesë historike Nga Pëllumb Gorica Historitë e masakrave ndaj shqiptarëve në fillim të shekullit të kaluar janë ende të paharruara. Aq të pashoqe ishin këto sa nuk mbetën pa u vënë re nga udhëtarët e studiuesit e huaj, duke përmendur fakte interesante me vërtetësi, të cilat i b

No Pic available
  • 2016-03-28

Kur Hysni Kapo i thurte bejte Sali Berishës

Në gazetën DITA vijon botimi i pjesëve të ditarit të shoqëruesit të Hysni Kapos, Nexhip Pajaj. Ne nje pjese te tij flitet per karakterin e mjekut Berisha por edhe per nje bejte qe Hysni Kapo e kishte krijuar vete dhe e kendonte kur ishte me njerezit e sherbimit ne versionin labçe per te zbut

No Pic available
  • 2016-03-22

Bruno Shllaku: Rama si Fan Noli, reformatori më i madh. Është burrë dhe më emocionon

Aktori shkodran, Bruno Shllaku u anëtarësua pak ditë më parë në radhët e Partisë Socialiste. I ftuar në emisionin Debat të gazetarit Roland Qafoku në Channel One, Shllaku flet për Edi Ramën si kryeministër, duke e cilësuar si burrë të madh. Ai thotë se se kreu i qeverisë po bën r

ZYLO, NJË METEOR NË KOHË STUHIE
  • 2016-02-24

ZYLO, NJË METEOR NË KOHË STUHIE

NDUE DEDAJ Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo i Dritëro Agollit sikur është harruar dhe pse ka qenë ndër të paktët tituj romanësh që nuk ishte e nevojshme të përmendej bashkë me emrin e autorit, ngaqë autor-libër ishin shkrirë në një. Kanë kaluar 40 vite dhe ai tashmë ka historin