Rezultate te kerkimit per termin: +Bejte

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bejte / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
No Pic available
  • 2008-04-20

Konkurrimi në KLD: 54 kandidatë për 16 gjykata

Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të prezantojë dhe shqyrtojë në datat 21 dhe 22 prill 54 kandidaturat për funksionin drejtues në 16 gjykata të rretheve gjyqësore dhe gjykata të apelit. Me anën e një njoftimi për shtyp, KLD-ja ka publikuar dje listat e plota të gjyqtarëve që preten

No Pic available
  • 2008-04-20

KLD: Nesër gara e hapur e 54 gjyqtarëve për 16 poste kryetarësh

TIRANE - Plot 54 gjyqtarë shqiptarë do të kandidojnë nesër për 16 poste kryetarësh në institucionet e Faktit apo Apelit, ku ata punojnë.Këshilli i Lartë i Drejtësisë pohoi dje se për herë të parë do të zhvillojë mbledhjet jashtë formatit protokollar të zakonshëm, kjo edhe për

No Pic available
  • 2008-04-05

Padia u depozitua dje në Prokurorinë e Përgjithshme

Tiranë - Për herë të parë një gjyqtar ndeshjesh bën padinë kundër një deputeti. Gjyqtari i Lushnjes ka depozituar dje padinë në Prokurorinë e Përgjithshëm kundër deputetit, Hajrulla Paturi si dhe ndaj tre lojtarëve. Burime pranë institucionit të akuzës pohuan për gazetën “Al

No Pic available
  • 2008-03-15

Në Anë t‘Malit

"A keni mrritë n‘Oblikë?". Njeriun që flet nga ana tjetër e telefonit e njohim vetëm për emër. Një mik i përbashkët në Tiranë, Musa Ulqini, na e kishte dhënë një ditë më parë numrin e tij. Ai quhet Beqir Metaj. Për vite me radhë ka qenë kryetar i Komunës së Anës së Malit (

No Pic available
  • 2008-03-06

KLD-ja: Në pesë vite, 110 gjyqtarë janë ngritur në detyrë

Lista me emrat dhe emërimet në shkallë të parë dhe në apel. Mes tyre dhe një gjyqtar që e nisi mirë, por më pas u përjashtua Laureta Rryçi Tiranë - Këta kanë qenë më me fat dhe në Këshillin e Lartë të Drejtësisë kanë kaluar në sitë për të pasur një detyrë më të mirë

Kur “krasit” gishtin!...
  • 0000-00-00

Kur “krasit” gishtin!...

Kam pas njoh një katunar që gjithë kohën e kalonte  me “bejte” bezdiste për të tjerët.  Nuk prekte shej pune me dorë, por “denglonte” të tjerët në punët e tyre. Njëherit njihja dikënd tjetër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama