Rezultate te kerkimit per termin: +Bejte

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bejte / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
Berisha: Linda, Edi dhe Aneta në sulm frontal kundër fjalës së lirë
  • 2015-12-25

Berisha: Linda, Edi dhe Aneta në sulm frontal kundër fjalës së lirë

Këta kanë alergji familjare ndaj fjalës së lirë!" Kështu e ka nisur denoncimin e tij ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, në profilin zyrtar Facebook, ndaj rastit të një poezie të fundit të poetit Arben Duka, për të cilin thotë se familja Rama i është vërsulur egërsisht. Ber

Muslimani i Xhihadistëve bejte Bashës: Sshembet diktatura me ledhatim
  • 2015-12-16

Muslimani i Xhihadistëve bejte Bashës: Sshembet diktatura me ledhatim

Krahas tensioneve, që duket se janë bërë të zakonshme mes të pandehurve në gjyqin e "xhihadistëve" dhe trupës gjykuese, këtë radhë njëri prej tyre i ka dërguar mesazh kreut të PD-së, Basha. I pandehuri Fadil Muslimani nuk ka kursyer edhe nje bejtje për liderin e opozitës Lulzim Ba

Lulzim, nuk rrëzohet diktatura me ledhatim!
  • 2015-12-16

Lulzim, nuk rrëzohet diktatura me ledhatim!

Mesazhi i xhihadistëve për Bashën. Muslimani, i akuzuar për rekrutim luftëtarësh, bejte kreut të PD-së Të akuzuarve për rekrutim xhihadistësh nuk u mjaftoi “kapja” me kryeministrin Rama apo ministrin e Brendshëm, pasi dje piketuan kreun e PD-së “për ta thumbuar”

Gjyqi, imamët bejte Bashës: Çbën kështu more Lulzim, sshembet diktatura me ledhatim
  • 2015-12-15

Gjyqi, imamët bejte Bashës: Çbën kështu more Lulzim, sshembet diktatura me ledhatim

Seanca e gjyqit ndaj imamëve të vetëshpallur e zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda është karakterizuar sërish nga tension mes të pandehurve dhe gjyqtarëve. I pandehuri Gerti Pashaj i ka quajtur gjyqtarët kriminelë dhe armiq të Islamit, teksa ka kërkuar llogari për shkresat

Ulje e borxhit, ulje e taksave, rritje e punësimit dhe ngritje e rritjes ekonomike
  • 2015-12-05

Ulje e borxhit, ulje e taksave, rritje e punësimit dhe ngritje e rritjes ekonomike

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Seanca e projektbuxhetit është një seancë ku rregullisht çdo vit kur vjen radha e këtij diskutimi, kryeministri i radhës thotë se sa i mirë, se sa më i mirë se herë të tjera, është projektbuxheti i ri. Unë sot nuk dua

Dokle, bejte për Parlamentin: Të rëntë pika, të shkoi dita duke sharë
  • 2015-12-04

Dokle, bejte për Parlamentin: Të rëntë pika, të shkoi dita duke sharë

Seancën e djeshme maratonë të Kuvendit, degraduar me sharje e fyerje mes palëve, deputeti socialist Namik Dokle e ka përshkruar me anë vargjesh, që ka zgjedhur t'i ndajë me miqtë dhe ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook. Dokle e ka quajtur Kuvendin, shkolla e sharjeve dhe një avaz

Dita e ka me Donald Lu: Ia bën mendjen përshesh Bashës
  • 2015-11-19

Dita e ka me Donald Lu: Ia bën mendjen përshesh Bashës

A po e përkrah ambasadori amerikan, opozitën politike të Tiranës? Kjo është një pyetje që 'lundron' shpesh në rrjetet sociale, sidomos pas disa komenteve të forta të diplomatit amerikan, Donald Lu, që duket se i adresohen qeverisë. Sidomos pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha, Lu du