Rezultate te kerkimit per termin: +Bejte

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bejte / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
Këshilltari i Metës, bejte me mesazh brenda për ditëlindjen e LSI-së
  • 2015-09-06

Këshilltari i Metës, bejte me mesazh brenda për ditëlindjen e LSI-së

Këshilltari i Ilir Metës për mediat, Emiljano Aleksi i ka kushtuar një bejte partisë së tij. Kjo përkon me rastin e ditëlindjes së LSI-së. Me këtë rast Aleksi ka shkrepur një foto te godona e selisë qendrore të partisë. Ja cila është bejtja e tij: LSI, o jetëgjatë, Ti kurrë s'p

Elegji per Li Pazarin
  • 2015-08-22

Elegji per Li Pazarin

Nga Artan Fuga Ai ishte nje nga figurat me te cuditshme te Tiranes ne vitet ’60, sikurse edhe nje nga njerezit me te dashur per te gjithe burrat e qytetit. Te rinjte e adhuronin me buzeqeshje sa dashamirese aq edhe provokative. Po te jetonte sot do te quhej personazh publik, lider opinioni,

No Pic available
  • 2014-07-31

Arben Duka, i mposhtur nga Mona Liza

TIRANE- Femra është tharmi që e mbush poezinë e Benit, e bën atë të jetë e veçuar nga poezitë e gjithë të tjerëve poetë. Batica e fortë e muzës e ka shtyrë në një breg të lartë, të pa

Ju rrëfej trillimet e Tomi Matospër tim atë, Mitrush Kutelin
  • 2014-07-26

Ju rrëfej trillimet e Tomi Matospër tim atë, Mitrush Kutelin

TIRANE- 500 faqet të trilluara, cilat janë mashtrimet e Matos, që pretendon se çdo gjë e shkruar aty ka dalë nga goja e Kutelit.Tomi Mato ka botuar 500 faqe trillime, duke pretenduar, siç thotë vetë, se çdo gjë e shkruar aty ka dalë nga goja e Kutelit. Tomi Maton nuk e njohim fare, pasi

Ju rrëfej trillimet e Tomi Matos përtim at, Mitrush Kutelin
  • 2014-07-25

Ju rrëfej trillimet e Tomi Matos përtim at, Mitrush Kutelin

TIRANE- 500 faqet të trilluara, cilat janë mashtrimet e Matos, që pretendon se çdo gjë e shkruar aty ka dalë nga goja e Kutelit.Tomi Mato ka botuar 500 faqe trillime, duke pretenduar, siç thotë vetë, se çdo gjë e shkruar aty ka dal&eu

Murat Gecaj, mësuesi që iu përkushtua gazetarisë
  • 2014-07-24

Murat Gecaj, mësuesi që iu përkushtua gazetarisë

Nga Sejdo Harka Sapo dëgjoj këngën Tropojani, interpretuar nga këngëtari virtuoz Gjergj Leka, mrekullohem,jo vetëm nga mesazhet e ngrohta, që ajo përçon, por edhe sepse kjo këngë e rrallë, më sjell pranë, si në ekran, portretin e shokëve dhe miqve më të mirë tropojanë. Ata janë

No Pic available
  • 2014-06-15

Pano Taçi: Jeta ime, poezi,burg dhe dashnore

Është 82 vjeç. Hokatar dhe nursëz. Vetullkërleshur e vështrimin pishë në sytë e futur thellë në zgavra. E vendos cigaren e radhës në çibuk dhe e thith fort si të ishte e fundit… Poeti i pazakontë, Pano Ta