Rezultate te kerkimit per termin: +Beograd

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.743Z

Prishtinë-Beograd, shtyhet dialogu

Shtyhet për nesër raundi i ri i bisedimeve Prishtinë-Beograd. Bisedimet pritej të rifillonin sot, por ndërmjetësuesi Robert Cooper ka bërë të ditur se ishte parashikuar të diskutohej edhe për përfaqësimin e Kosovës në nisma rajonale, por për shkak të disa keqkuptimeve teknike, Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.048Z

Robbie Williams në Beograd

Këngëtari i famshëm Robbie Williams do të përformojë më 17 qershor në Beograd në kuadër të turneut të tij "Let Me Entartain You". Sipas të përditshmës britaneze, The Guardian, ky turne është një ndër më të mirët në botë gjatë dekadës së fundit. Kjo mbrëmje është organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.776Z

Hague arrin në Beograd

(E plotësuar) Ministri i Jashtëm britanik, William Hague, ka arritur në Beograd për bisedime me zyrtarët serbë.“Kam ateruar në Beograd. U gëzohem bisedimeve me qeverinë e re. Për herë të parë do të takohem me presidentin Tomisllav Nikolliq”, ka shkruar Hague në Twitter-in e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.137Z

Mlladiç ndodhet në Beograd

Beograd -Mediat bëjnë se Ratko Mlladiç gjendet i fshehur prej vitesh në një apartament në Beograd dhe kontakton vetëm me një person që i sjell ushqime dhe barna. Rasim Lajiç i ngarkuar nga Qeveria e Serbisë për bashkëpunimin me Hagën tha se ende nuk kanë informacione lidhur me vendndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.919Z

Beograd, plagosen dy gjermanë

BEOGRAD- Policia serbe ka arrestuar Kristian Zivanovic nën akuzat se ka plagosur dy shtetas gjermanë. Një nga viktimat, Dominc Miller, gjendet në spital me plagë të rënda të shkaktuara me thikë, derisa personi i dytë i moshës së mitur, P. R., ka marrë lëndime të lehta. Ngjarja ka ndod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.099Z

De Marnakperfundon vizitenne Beograd

BEOGRAD- Shefi i EULEX-it Ksavier De Marnak e perfundoi viziten dy ditore ne Beograd te paren qe nga marrja e detyres si shef i EULEX-it. Gjate takimeve shefi i misionit e theksoi rendesine e permiresimit te rendit dhe ligjit ne Kosove perfshire veriun thuhet ne komunikaten e EULEX-it. De Marnak ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.348Z

Rrugë shqiptare n’Beograd

Shumë rrugë në Beograd mbajnë emra të qyteteve shqiptare si Shkodra, Prizreni, Peja apo Deçani. Një prej tyre madje quhet Skënderbeu. Këta emra në kryeqytetin serb sikur pasqyrojnë realitetet e ndryshme në këtë rajon. Atje dikur kanë jetuar shumë shqiptarë të cilët duket se kanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama