Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.832Z

Beogradi ofensivë diplomatike për Trepçën

Beogradi po vazhdon ta quajë sulm të Kosovës ndaj Trepçës miratimin e Ligjit për të nga Kuvendi i Kosovës. Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq, sipas rts-së, sot është takuar me shefen e Zyrës së OKB-së në Beograd, Simone Mireli Miculescu, dhe 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.755Z

Beogradi i ofron strehim Gadafit

Beogradi i ofron azil dhe strehim liderit libian Moamer Gadafi. Kështu shkruan gazeta franceze “Le Canart enchaine” e cila citon burime të qeverisë franceze mbi strehimin e Gedafit në Serbi. “Ndërsa avionët britanik dhe francez tentojnë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.887Z

Vulin: Beogradi nuk i pranon Shantazhet e Prishtinës

Aleksandar Vulin, drejtor i zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, tha sot se Beogradi është i gatshëm që ta vazhdojë dialogun me Prishtinën, por se “nuk mund të bien dakord për shantazhet dhe dhunën që vjen nga ana tjetër”.Ai madje tha se përfaqësuesit serbë nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.206Z

Pack: Beogradi, më përgjegjës për gjendjen

Bruksel,15 janar, NOA - Për problemet në Kosovë më përgjegjës është Beogradi, i cili nuk po e ndihmon fqinjin e tij, por po ia rëndon gjendjen. Një deklaratë të tillë e ka bërë eurodeputetja gjermane, Doris Pack për gazetën "Danas" të Beogradit. "Serbia duhet ta kuptojë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.757Z

Beogradi i "zhgënjen" serbët në Kosovë

Ata thonë se me këtë hap, Serbia po ndihmon shtetin e Kosovës.Politikanët serbë në Graçanicë dhe në veri të Mitrovicës nuk e kanë pritur mirë veprimin e Beogradit për të shuar administratat e shtatë komunave të Kosovës, që vepronin si struktura paralele në Serbi. Javën që po l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.640Z

Galak: Eulex OK, Beogradi të bashkëpunojë

Bruksel -Zëdhënësja e përfaqësuesit të lartë të BE-së, Havier Solana, Kristina Galak thotë se në BE janë "shumë të kënaqur me mënyrën se si ka punuar EULEX". "Mendojmë se viti i kaluar ka qenë shumë i mirë për Kosovën dhe për rajonin, dhe se EULEX-i po luan një rol fondament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.641Z

Beogradi s'ka kompetenca për decentralizimin

Prishtinë - Asnjë kërkesë e Serbisë me të cilën synohet ndryshimi i kompetencave të Qeverisë së Kosovës dhe ICO-së në procesin e decentralizimit, nuk mund të pranohet, thonë zyrtarë qeveritarë kosovarë dhe ata të pranisë ndërkombëtare. Sipas tyre, Beogradi mund të bashkëpunoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama