Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.430Z

Kosumi: "Me Beogradin nuk do diskutoj për çështjen e statutit"

02/04/2005  Nano pret në Tiranë Kryeministrin e Kosovës Kryeministri Fatos Nano ka takuar dje Kryeministrin e Kosovës, Bajram Kosumi, gjatë të cilit i ka garantuar mbështetjen e qeverisë shqiptare për statusin e Kosovës. "Unë dëgjova me vëmendje informacionin më të freskët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.495Z

Kuci: Kontaktet me Beogradin, jo si me Tiranen

Zevendeskryeministri i Kosoves, Hajredin Kuci ka reaguar pasditen e sotme ndaj deklaratave te shefit te ICO-se, Peter Faith, lidhur me bisedimet mes misionit EULEX dhe Beogradit. Duke iu referuar faktit se EULEX ka zhvilluar bisedime teknike edhe me Shqiperine, Kuci ka theksuar se bashke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.474Z

Clinton dhe Hague vizitojnë Beogradin

Burimet diplomatike bëjnë të ditur jo-zyrtarisht se Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton dhe shefi diplomacisë britanike William Hague do të vizitojnë Beogradin, ku në bisedë me zyrtarët më të lartë serb temë kryesore do të jetë Kosova.Parashikohet se zonja Clinton në Beog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.755Z

EULEX fillon bisedimet me Beogradin

Sipas tyre, marrëveshjet kanë të bëjnë me shkëmbimin e informatave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për një numër çështjesh. Zëdhënësi i EULEX-it, Christophe Lamfalussy, i tha BBC-së se autoritetet në Prishtinë janë të njoftuara me përpjekjet për arritjen e marrëveshjeve me Beo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Serbi Clinton viziton Beogradin

Sekretarja amerikane e Shetit Hillary Clinton ka vizituar Beogradin ku eshte pritur nga presidenti serb Boris Tadic. Qe te dyja palet kane shkelur oraret e takimit per te pakten nje ore. Gjate bisedimeve dypaleshe SHBA dhe Serbia nuk jane pajtuar per Kosoven por kane rene dakord se rezoluta e Ser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.761Z

Bisedimet me Beogradin? Për "çështje teknike"

doganat dhe drejtësinë. Sipas tyre, marrëveshjet kanë të bëjnë me shkëmbimin e informatave, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për një numër çështjesh. Një nga zëdhënësit e EULEX-it, Christophe Lamfalussy, i tha BBC-së se autoritetet në Prishtinë janë të njoftuara me përpjekjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.203Z

Kermabon: Asnje ndermjetesim me Beogradin

Shefi i misionit evropian per vendosjen e rendit dhe ligjit, Iv de Kermabon ka garantuar sot personalisht qeverine e Kosoves se EULEX nuk po zhvillon negociata me Serbine. “EULEX nuk po zhvillon negociata me Serbine. Kemi zhvilluar vetem takime teknike me Beogradin, Tiranen, Shkupi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama