Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Serbi Clinton viziton Beogradin

Sekretarja amerikane e Shetit Hillary Clinton ka vizituar Beogradin ku eshte pritur nga presidenti serb Boris Tadic. Qe te dyja palet kane shkelur oraret e takimit per te pakten nje ore. Gjate bisedimeve dypaleshe SHBA dhe Serbia nuk jane pajtuar per Kosoven por kane rene dakord se rezoluta e Ser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.761Z

Bisedimet me Beogradin? Për "çështje teknike"

doganat dhe drejtësinë. Sipas tyre, marrëveshjet kanë të bëjnë me shkëmbimin e informatave, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për një numër çështjesh. Një nga zëdhënësit e EULEX-it, Christophe Lamfalussy, i tha BBC-së se autoritetet në Prishtinë janë të njoftuara me përpjekjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.203Z

Kermabon: Asnje ndermjetesim me Beogradin

Shefi i misionit evropian per vendosjen e rendit dhe ligjit, Iv de Kermabon ka garantuar sot personalisht qeverine e Kosoves se EULEX nuk po zhvillon negociata me Serbine. “EULEX nuk po zhvillon negociata me Serbine. Kemi zhvilluar vetem takime teknike me Beogradin, Tiranen, Shkupi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

Berisha njofton Do te vizitoj Beogradin

Kryeministri shqiptar paralajmeron zhvillimin e nje vizite zyrtare ne Serbi si dhe ardhjen e Tadic ne Tirane TIRAN- Kryeministri Berisha ka njoftuar se do vizitoje Serbine ne kuader te permiresimit te marredhenieve midis Tiranes dhe Beogradit zyrtar. Lajmi eshte bere i ditur ne nje prononcim te kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.225Z

UNMIK: S’po negociojme me Beogradin

UNMIK-u pergenjeshtroi dje theniet sipas te cilave perfaqesues te tij po zhvillojne negociata me Beogradin rreth planit te ministrit serb, Sllobodan Samarxhic, per "nje ndarje funksionale ndermjet serbeve dhe shqiptareve". Sipas UNMIK, zyra ne Beograd po diskuton ceshtje teknike, per te cilat po sfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.740Z

Ashton viziton Beogradin dhe Prishtinën

Nga Express më 25 maj 2011 në ora 17:17 Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, gjatë dy ditëve të ardhshme do të qëndrojë në Beograd dhe Prishtinë. Me zyrtarët serbë, kryediplomatja evropiane do të diskutojë reformat që duhet t’i përmbushë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.916Z

Marnak do te vizitoje Beogradin

Nga Express me 20 nentor 2010 ne ora 1506 Shefi i EULEX-it Xavier Bout de Marnak do te vizitoje Beogradin me 22-23 nentor per here te pare pas marrjes se detyres ne krye te misionit evropian per sundimin e rendit dhe ligjit ne Kosove. Gjate vizites dyditore kreu i EULEX-it do te zhvilloje takime

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama