Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.041Z

Prishtina refuzon takimin me Beogradin

Prishtinë, 11 shkurt, 08:30, NOA - Kosova i është përgjigjur negativisht kërkesës së UNMIK-ut për një takim me Beogradin, ku do të diskutohej për çështjet e trashëgimisë kulturore në Kosovë. Qeveria e Kosovës ka refuzuar kërkesën e UNMIK-ut për një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Sejdiu: Ofrojme dialog me Beogradin

Prishtina eshte e gatshme te rinise dialogun me Beogradin vetem per serbet ne Kosove. Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu, tha dje se Kosova mund te bisedoje me autoritetet e Beogradit per ceshtjen e serbeve te Kosoves dhe problemet ne vendbanimet e tyre, por vetem brenda kornizave te planit “Ahti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.701Z

Kuvendi per Beogradin

brbrKomisioni i Jashtem i Kuvendit i ka kerkuar Ministrise se Jashtme informacion te detajuar per te gjithe hapat qe diplomacia shqiptare do te ndjeke ne marredheniet me Beogradin dhe ne raport me viziten e Kryeministrit ne Beograd Kryetarja e Komisionit te Jashtem Arta Dade ka sqaruar se deputetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.963Z

Balla: Pse Berishët janë gjithmonë në linjë me Beogradin?

Deputeti socialist Taulant Balla përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar reagimet e Sali Berishës dhe djalit të tij Shkëlzen Berisha mbi vizitën e Kryeministrit Edi Rama në Serbi. “Pse Berishët gjithmonë në linjë me Beogradin? Dje në Facebook apo Tweeter, ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.248Z

Cooper viziton Beogradin

Nga Express më 29 shtator 2011 në ora 19:14 Ndërmjetësi i Bashkimit Evropian në bisedimet Prishtinë-Beograd, Robert Cooper, do të vizitojë Beogradin në fillim të javës së ardhshme, ka thënë kreu i delegacionit serb në bisedime, Borisllav Stefanoviq. Sipas këtij të fundit, me dip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Doris Pack akuzon Beogradin

Eurodeputetja gjermane, Doris Pack akuzoi Beogradin për tensionimin e ditëve të fundit në Veri të Kosovës. Pack tha se Beogradi ka ndikuar në krijimin e kësaj situatë në Mitrovicë e cila u ka mundësuar bandave serbe një pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.882Z

Putin viziton sot Beogradin

0 brbr brbrPresidenti rus Vladimir Putin viziton sot Beogradinbrbr brbrAi eshte i ftuar nderi ne paraden ushtarake te 70-vjetorit te clirimit te Beogradit nga nazistet dhe 100 vjetorit te nisjes se Luftes se Pare Boteorebrbr brbrPutin do te zhvilloje takime me krere te larte te shtetitbrbr brbrAxhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama