Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.135Z

Bisedimet Tadic zbut qendrimin

Presidenti i Serbise Boris Tadic po ndryshon strategjine e Beogradit per bisedimet me Kosoven duke pranuar qe me pare te diskutohet per ceshtje teknike. Bisedimet duhet te fillojne me ceshtjet jetesore ka deklaruar Tadic per te perditshmen lokale Politika. Kete gje ai e ka thene edhe ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.673Z

Philip Reeker qëndron në rajon deri më 26 janar

Zyrtari i Departamentit amerikan të shtetit, Philip Reeker gjatë turneut dyjavësh nëpër rajon, që zgjatë deri më 26 janar, do ta vizitoj edhe Beogradin, raportojnë agjencitë beogradase.Ai e filloi turneun me vizitën në Turqi, më 12 të këtij muaji, dje dhe sot qëndroi në Kosovë, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.693Z

Vizita e Rames ne Serbi ne fokus njohja e Kosoves dhe Presheva

brbrNjohja e Kosoves nga ana e Serbise dhe kushtet e shqiptareve ne luginen e Presheves jane ne fokus te vizites se kryeministrit te Shqiperise Edi Rama ne serbi me 22 tetor Keshtu shkruan prestigjiozja Washington Post e cila evidenton se kjo eshte vizita e pare e nje zyrtari kaq te larte shqiptar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.627Z

Ja hoteli nga ku Ballisti e lëshoi fluturaken

Mediat serbe e kanë publikuar para pak minutash vendin nga ku thuhet se Ballist Morina e ka lëshuar fluturaken. "Hostel Feri" thuhet se është vendi ku Ballisti e filloi aksionin e tij. Aty thuhet se Ballist Morina e kishte kaluar natën dhe kishte planifikuar gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.503Z

Targat e reja Dacic kritikon Prishtinen

Zevendeskryeministri dhe ministri i Puneve te Brendshme te Serbise Ivica Dacic ka kritikuar vendimin e autoriteteve te Prishtines per dhenien e tabelave te reja te regjistrimit te makinave duke vleresuar se kjo paraqet edhe nje deshmi se kosovaret nuk duan dialogun me Beogradin. Dacic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

Sejdiu dhe Thaci serish ne New York

Presidenti dhe kryeministri i Republikes se Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thaci do te udhetojne serish kete jave per ne New York. Ata do te kene nje varg takimesh e aktivitetesh ndersa pritet te marrin pjese edhe ne pritjen tradicionale qe e ben Presidenti amerikan ne fillim te cdo sesioni t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.605Z

BE: Të ngritët niveli i përfaqësimit në dialogun Kosovë-Serbi

Vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi do të ndodh pas formimit të qeverisë së re serbe, kurse në rast se Beogradi propozon, dialogu mund të vazhdojë në nivel më të lartë, atë politik, kanë thënë burime të BE-së për Beta.Zyrtarët në Bruksel kanë sqaruar se duhet që sa më parë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama