Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.605Z

BE: Të ngritët niveli i përfaqësimit në dialogun Kosovë-Serbi

Vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi do të ndodh pas formimit të qeverisë së re serbe, kurse në rast se Beogradi propozon, dialogu mund të vazhdojë në nivel më të lartë, atë politik, kanë thënë burime të BE-së për Beta.Zyrtarët në Bruksel kanë sqaruar se duhet që sa më parë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.259Z

Kosove opozita proteste ne Peje

brbrMijera qytetare i jane bashkuar protestes se partive opozitare ne Peje ne kundershtim te dy marreveshjeve per bashkesine e komunave serbe me Beogradin dhe per kufirin me Malin e Zi Gjate fjales se tij ne kete tubim kreu i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinaj i beri apel Shteteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.166Z

Foto -Lajm: Zafa në mes PDK-së dhe LDK-së

Deputeti i NISMA-s për Kosovën Zafir Berisha para një jave kritikoi ashpër pozitën, LDK-në dhe PDK-në, në seancën e Kuvendit të Kosovës. Berisha nuk u pajtua me marrveshjet që Prishtina i ka bërë me Beogradin e as me marrëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.112Z

DASH vlereson viziten e Vucic ne Tirane

brbrDepartamenti Amerikan i Shtetit permes nje deklarate te posacme ka pershendetur viziten ne Tirane te kryeministrit serb Aleksander Vucic Ne nje deklarate per mediat vizita e kreut te qeverise serbe ne Shqiperi konsiderohet si historike Shtetet e Bashkuara pershendesin kryeministrin serb Aleksan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.901Z

Kosove nje memorial per te zhdukurit e luftes

brbrPor ndersa familjaret e personave te zhdukur mbajne syte nga qeveria me shpresen se do te kthejne eshtrat e te afermeve kryeparlamentari Veseli e kryeministri Mustafa kane peruruar nje memorial per to Kreu i qeverise i cili zbuloi kete permendore deklaroi se qeveria e tij eshte e perkushtuar qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.764Z

Vuçiq bisedë telefonike me Ramën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq i ka telefonuar kryeministrit Rama dhe ka biseduar gjatë me të lidhur me vizitën e tij në Tiranë. Lajmin e bën të ditur media serbe B92. Burime pranë kryeministrit Vuçiq kanë konfirmuar për të se kryeministri serb e ka konfirmuar vizitën e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.539Z

Drejtori i Institutit amerikan per paqe siguron mbeshtetjen e SHBA

Daniel Sereer: Diplomaci me agresive per njohje te reja te pavaresise se Kosoves Drejtori i Institutit amerikan per paqe, Daniel Sereer, u shpreh se Uashingtoni dhe ne vecanti, Prishtina zyrtare, duhet te bejne perpjekje me agresive diplomatike per te shtuar numrin e vendeve qe njohin pavaresine e K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama