Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Mbyti gruan me jastëk, pendohet 32-vjeçari: E doja, por e vrava nga xhelozia
  • 2019-03-24

Mbyti gruan me jastëk, pendohet 32-vjeçari: E doja, por e vrava nga xhelozia

Një krim makabër në familje tronditi dje Gramshin, pasi në fshatin Grekan, 32-vjeçari Alket Hysa mbyti me jastëk bashkëshorten e tij. Gurije Hysa, nënë e tre fëmijëve gjeti menjëherë vdekjen në banesën ku familja jetonte në kushte skandaloze, mes mjerimit dhe varfërisë së madhe. P

Mbyti gruan me jastëk, zbulohet motivi
  • 2019-03-23

Mbyti gruan me jastëk, zbulohet motivi

Burri që mbyti me jastëk gruan e tij, për ti shpëtuar arrestimit të policisë  kishte shkuar tek e motra në Berat. Mësohet se shtetasi Alvin Hysa, e ka vrarë bashkëshorten në orët e para të mëngjesit për motive xhelozia. Çifti Hysa jetonte në një banesë pothuajse të rrënuar në

Tjetër aksident brenda pak orëve, makina përfundon në stadium
  • 2019-03-21

Tjetër aksident brenda pak orëve, makina përfundon në stadium

Një automjet tip Range Rover ka përfunduar në stadiumin e Tomorrit në Berat.  Makina ka qenë me një shpejtësi jashtë normave të lejuar, teksa ka kaluar nga rreth-rrotullimi,  duke u përplasur me stadiumin. Për fat të mirë, aksidenti nuk ka pasur pasoja në njerëz. Drejtuesi i mjetit

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh
  • 2019-03-20

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh

Kriza politike në Shqipëri sa vjen e thellohet, me opozitën që zyrtarisht nuk ka pranuar të hyjë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke mos dorëzuar emra për komisionerë në KQZ, ndërsa kërkon zgjedhje të parakohshme duke shfrytëzuar protestat popullore. Ndërkohë në Kuvend, ësh

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!
  • 2019-03-17

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!

Kryeministri Edi Rama reagoi me doza të forta ironie për zërat në disa media se kishte pësuar një parainfarkt kardiak duke përfunduar për mjekim gjatë natës, duke gdhirë dita e sotme, në një spital privat në Tiranë. Në fakt, Rama prej tri ditësh gjendet në Berat në një axhendë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama