Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Viti i ri në Shqipëri/ Ska fishekzjarre në Gjirokastër, Fieri harron që ka festë
  • 2019-01-01

Viti i ri në Shqipëri/ Ska fishekzjarre në Gjirokastër, Fieri harron që ka festë

Në qytetet e vendit nata e ndërrimit të viteve ka qenë një festë me fishekzjarre, jo vetëm të hedhur në mënyrë të organizuar nga bashkitë, por edhe nga individë, pavarësisht ndalimit të tregtimit të tyre. Në Korçë ku ndërrimin e viteve e kanë pritur jo vetëm vendasit, por dhe

Zhduket prej 3 javësh vëllai emigrant, motra kërkon ndihmën e policisë
  • 2018-12-28

Zhduket prej 3 javësh vëllai emigrant, motra kërkon ndihmën e policisë

Humb kontaktet me familjen, motra denoncon zhdukjen e të vëllait që është emigrant në një shtet të huaj. Denoncimi është bërë një ditë më parë nga shtetasja E.Sh. vjeçe 42, banuese në Tiranë. 42-vjeçarja i është drejtuar Komisariatit Nr 2., për të denoncuar zhdukjen e të vë

Ronaldo vjen nga stoli dhe shpëton Juven, Fiore bie në shtëpi
  • 2018-12-26

Ronaldo vjen nga stoli dhe shpëton Juven, Fiore bie në shtëpi

Juventusi i Massimiliano Allegrit ndalet në Bergamo por edhe aty tregon se është një skuadër e madhe. Bardhezinjtë edhe pse luajtën për gati një pjesë loje me një lojtar më pak dhe e nisën ndeshjen pa Ronaldon në formacionin titullar arritën të merrnin një barazim 2-2 duke ruajtur p

No Pic available
  • 2018-12-18

Gjyqtari kërcënonte me SMS. ONM djeg kryegjyqtarin e Pukës

Karriera e kryetarit të gjykatës së Pukes Izet Kadana u vendos në pikëpyetje nga vëzhguesi ndërkombëtar i ONM, Theo Jacobs pas gjetjeve të KPK për figurën e gjyqtarit. Shkak i shpërthimit të Jacobs ishin 19 mesazhe kërcënuese të dërguara nga gjyqtari ndaj një qytetareje, të cilë

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)
  • 2018-12-13

Studentë e gjimnazistë në protestë kombëtare, bojkot dhe në rrethe (FOTO)

Ndërkohë që studentët, të cilët protestojnë prej 10 ditësh kanë marshuar përmes bulevardit Dëshmorët e Kombit për të mbërritur para Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, për të protestuar atje këtë të mërkurë në vazhdën e punimeve të seancës plenare, shumë studentë e

Protesta në Durrës, Shkodër e Berat, bllokohen rrugët
  • 2018-12-13

Protesta në Durrës, Shkodër e Berat, bllokohen rrugët

Protestat duket se nuk kanë të ndaluar. Pas asaj të Astirit në Tiranë dhe studentëve, ato kanë shpërthyer edhe në disa qytete të ndryshme të vendit. Sot të shumtë ishin banorët që kanë bllokuar disa akse rrugore në disa qytete të Shqipërisë. Ata kundërshtojnë rritjen e taksave

Kodi Zgjedhor, ambasadori i BE: Qeveri-opozitë, është koha për pakt!
  • 2018-12-09

Kodi Zgjedhor, ambasadori i BE: Qeveri-opozitë, është koha për pakt!

Situata politike në Shqipëri nuk është aspak e mirë. Opozita ka bojkotuar seancat plenare të Kuvendit, ndërsa qeveria është vënë shpesh nën akuzë për afera korruptive. Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, gjatë një vizite në Berat në kuadër të Panairit dimë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama