Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!
  • 2019-03-17

Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!

Lazio rikthehet menjëherë te fitorja në Serie A me një goleadë ndaj Parmës. Kryeqytetasit me Strakoshën në portë dhe pa Ciro Immobilen në sulm e patën shumë të thjeshtë sfidën ndaj Parmës të cilën e fituan me rezultatin e thellë 4-1. 4-herë shënoi Lazio që në pjesën e parë m

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën
  • 2019-03-16

Rama: Doktoresha do të dorëzojë Beratin dhe Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se në zgjedhjet e 30 qershorit të marrë dy bashkitë, që aktualisht i drejton LSI-ja, atë Beratit dhe të Gjirokastrës. Nga qyteti i Beratit ai tha se qeveria në mandatin e ardhshëm do të investojë për të rritur në 300 mijë numrin e vizitorëve.

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe
  • 2019-03-16

Vendi zien, Rama flet për muze vere dhe rakie: Ku njerëzit të martohen dhe

Teksa në Tiranë ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës, pasi Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë lënë selitë e tyre njëkohësisht për të marshuar, drejt Kryeministrisë, Edi Rama ka qenë në transmetim live nga Berati. Në takimin me operatorët turistikë të qarkut, shefi i qeveris

Protesta e opozitës/ Rama shkon te gruaja që punëson 1200 burra (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta e opozitës/ Rama shkon te gruaja që punëson 1200 burra (VIDEO)

Opozita është duke bërë përgatitjet e fundit para protestës që pritet të nisë rreth orës 11:00, teksa dy liderët e partive kryesore, PD dhe LSI, po diskutojnë për kohëzgjatjen e tubimit. Ndërkohë, kryeministri Edi Rama si gjithmonë ka zgjedhur të largohet nga kryeqyteti dhe në Fac

Rama  grave në Berat:  Lidhini burrat! Punët së prapthi i bën Mona, Luli fle gjum
  • 2019-03-15

Rama grave në Berat:  Lidhini burrat! Punët së prapthi i bën Mona, Luli fle gjum

Kryeministri Edi Rama nuk e ka kursyer ironinë kur ka folur për protestën e opozitës nga Berati. Duke iu drejtuar grave të këtij qyteti dhe gjithë Shqipërisë, kryeministri tha se duhet ti mbajnë burrat fortë që mos të shkojnë kot pas berihajit të Lulzim Bashës në Tiranë. Mbajini bu

Protesta e opozitës/ Rama antimiting në Berat: Budallenj, spreket qeveria! (FOTO)
  • 2019-03-15

Protesta e opozitës/ Rama antimiting në Berat: Budallenj, spreket qeveria! (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berat, ku qeveria e tij do të zhvillojë një tur dy ditor në çdo bashki të qarkut për të konfirmuar emrat që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, por edhe do të inspektojë nga afër disa kantiere. Vizita e Ramës vjen vetëm një ditë pa

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama