Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Deputeti i ri i PD: Në protestë nuk është Tirana, por bashkitë për rreth
  • 2019-03-13

Deputeti i ri i PD: Në protestë nuk është Tirana, por bashkitë për rreth

Deputet i Qarkut të Beratit, Lefter Maliqi pasi mori mandatin në Parlament ka mbajtur fjalimin e parë para kolegëvë të rinj. Ai ka kërkuar nga socialistëve që të mos i duartrokisnin, pasi edhe në seancën e kaluar qëndrimi i tyre në mbështetje të deputetëve të rinj është keqinte

Basha: Orët e kësaj bande hajdute janë të numëruara
  • 2019-03-12

Basha: Orët e kësaj bande hajdute janë të numëruara

Basha nuk ndalet nga turet e tij për të ftuar qytetarët në protesta. Këtë herë ai ishte në Berat, ku tha se me 16 Mars të gjithë duhet të jenë në Tiranë për të rrëzuar qeverinë e korruptuar dhe të lidhur me krimin.  Basha u shpreh se PD është në këtë betejë për ndryshim dh

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit, ikën drejtori i Vlorës, ja kush e zëvendëson
  • 2019-03-09

Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit, ikën drejtori i Vlorës, ja kush e zëvendëson

Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit. BalkanWeb raporton se është shkarkuar nga detyra drejtori i Policisë së Vlorës, Gentjan Shehaj. Në vend të tij emërohet Artion Duka, i cili ka qenë më herët drejtor i policisë Berat. Gentjan Shehaj drejtonte blutë e Vlorës që prej prillit

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!
  • 2019-03-09

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!

Paraditen e sotme u njoftua zëvendësimi i drejtorit të Policisë në Vlorë, Gentjan Shehaj me Artion Dukën, i cili më herët ka qenë shefi i Uniformave Blu në Berat. Por gjatë pasdites shkarkimet në radhët e Policisë së Shtetit kanë vijuar. Mëoshet se është firmosur nga Ardi Veliu e

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama