Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend
  • 2019-02-28

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend

Tashmë që KQZ ka nisur procesin e zëvendësimin e deputetëve të dorëhequr të opozitës, kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e parë të kandidatëve në listat shumëemërore të PD dhe LSI, që mund ta pranojnë mandatin dhe të bëhen pjesë e Parlamentit. Burime nga Selia Blu bëjnë

Trafik droge, arrestohen 5 persona me qëllim ekstradimin në Itali
  • 2019-02-26

Trafik droge, arrestohen 5 persona me qëllim ekstradimin në Itali

Finalizohet një tjetër operacion i përbashkët ndërkombëtar i koduar METROPOLIS. Në këtë kuadër, gjatë 12 orëve të fundit është finalizuar një tjetër operacion i përbashkët me interforcën Italiane, i koduar METROPOLIS, në fushën e trafikut të drogërave të forta. Njësia Hetim

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët
  • 2019-02-20

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre ka pësuar rënie në të gjitha qarqet e vendit duke përfshirë edhe Tiranën. Në vitin 2018 në të gjithë vendin kanë lindur 28.934 bebe ose -193

No Pic available
  • 2019-02-19

Lajmi trishtë, popullsia ra me 0.3 % më 2018. Njihuni me shifrat

Popullsia e vendit shënoi rënie për të tretin vit radhazi më 2018 kryesisht prej emigracionit të lartë dhe rënies së numrit të lindjeve. Sipas njoftimit të sotshme të INSTAT popullsia e Shqipërisë në 1 Janar 2019, rezulton 2.862.427 banorë duke pësuar një rënie me 0,3 %, krahasuar

Milani ia del në Bergamo, Piatek djeg Berishën dhe Gjimshitin
  • 2019-02-17

Milani ia del në Bergamo, Piatek djeg Berishën dhe Gjimshitin

Në një fushë të vështirë si ajo e Bergamos, ku pak skuadra ia kanë dalë, Milani gjunjëzoi Atalantën, duke e mposhtur me rezultatin 1-3. Kuqezinjtë e Gattusos vijojnë me formën e mirë dhe me 3 pikët e marra në këtë transfertë përballë një rivali direkt, po fillojnë të konsoli

PD publikon numrin e pjesëmarrësve që pritet të vijnë në protestë
  • 2019-02-16

PD publikon numrin e pjesëmarrësve që pritet të vijnë në protestë

Nëpërmjet një komunikate për mediat, Partia Demokratike njofton se sipas raportimeve degët e partisë në rrethe, rreth 50 mijë protestues janë nisur drejt kryeqytetit. Selia e PD-së njofton edhe numrin e përafërt të protestuesve që janë nisur drejt kryeqytetit, për secilin qark të Sh

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat
  • 2019-02-16

PD ankohet se po bllokohen mjetet e transportit në Berat

Nisen autobusët nga Berati për në protestën e opozitës në Tiranë. Rreth 800 protestues nga PD-ja Berat dhe 300 nga LSI-ja,janë nisur drejt Tiranës,për tu bërë pjesë e protestës së opozitës që fillon në orën 11 përpara kryeministrisë. 8 autobusë dhe 150 mjete, autovetura, janë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama