Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
No Pic available
  • 2019-01-30

TAP ndërton një kopsht dhe rikonstruksion një shkollë në Bashkinë e Beratit

Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) dhe Bashkia e Beratit përuruan zyrtarisht kopshtin e fshatit Dushnik dhe shkollën e fshatit Veterrik. Këto projekte, me vlerë të përbashkët prej rreth 440000 , janë pjesë e Investimeve Sociale dhe Mjedisore të TAP në Shqipëri. Të dyja godinat tashmë u

Strakosha bind me Juven, Hysaj sërish në stol
  • 2019-01-28

Strakosha bind me Juven, Hysaj sërish në stol

Lazio mori një tjetër humbje në kampionat kundër Juventusit, në shifrat 2-1 dhe kjo ishte dhe disfata e dytë radhazi për bardhekaltërit. Nëse një pjesë e ekipit, së bashku me trajnerin, janë vendosur në qendër të kritikave, Thomas Strakosha jo. Gardiani kuqezi edhe një herë tjetër

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm
  • 2019-01-26

Karta e identitetit, Ministria e Brendshme merr vendimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të lartë të aplikimeve për karta ID dhe për tu ardhur në ndihmë qytetarëve, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën dhe disa prej qyteteve kryesore të vendit, gjatë ditës së shtunë, datë 26 ja

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit
  • 2019-01-25

Protesta e 16 shkurtit, gazeta Shqip zbardh planin e organizimit

Gazeta “Shqip” ka zbardhur planin e opozitës për nisjen e përgatitjeve të protestës kombëtare të 16 shkurtit, e cila parashikon të japë një sinjal të fortë kundër qeverisë së kryeministrit Rama, ku qëllimi final është rrëzimi i tij nga pushteti. Për të arritur këtë

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
  • 2019-01-22

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj

Na ndajnë edhe 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale, me Presidentin Ilir Meta që ka dekratuar si datë për zhvillimin e tyre 30 qershorin 2019. E teksa ethet e një procesi elektroal sa vijnë e shtohen, në bazë partitë kryesore kanë nisur konsultimet për të gjetur kandidatët idealë p

Tregtarët e pangopur zhveshin malin e Tomorrit nga
  • 2019-01-22

Tregtarët e pangopur zhveshin malin e Tomorrit nga

Tregtarët grabitës vazhdojnë të masakrojnë zonën e  mbrojtur në malin e Tomorrit, duke nxjerrë gurin dekorativ. Policia e Berati njofton se ka arrestuar mbrëmjen e djeshme 3 persona, teksa po transportonin me mjete pllakat e  gurit dekorativ, ndonëse kjo zonë është e mbrjtur me ligj d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama