Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
Rrëzohet Arta Marku, KLP kthen te Krimet e Rënda prokurorët e larguar
  • 2019-01-21

Rrëzohet Arta Marku, KLP kthen te Krimet e Rënda prokurorët e larguar

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi sot kthimin në detyrë te Prokuroria e Krimeve të Rënda  të prokurorëve Olsian Çela dhe Besim Hajdarmataj. Për rikthimin e tyre në krye të detyrës u deshën 6 vota pro dhe 5 kundra.  Olsian Çela dhe Besim Hajdarmataj u transferuan në Berat e Po

Gafë në minutat shtesë, mbrojtësi i kombëtares është i pafat! (Video)
  • 2019-01-20

Gafë në minutat shtesë, mbrojtësi i kombëtares është i pafat! (Video)

Një gafë e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Frederik Veseli i ka hequr nga duart fitoren skuadrës së tij Empoli, i cili luajti kundër Kaljarit në Sardenjë, duke e pësuar golin e barazimit 2-2 në minutat shtesë. Edhe pse një barazim në transfertë ishte një rezultat i mirë po të

Institucionet tona skanë kapacitete për të kontrolluar cilësinë e naftës në Shqipëri
  • 2019-01-19

Institucionet tona skanë kapacitete për të kontrolluar cilësinë e naftës në Shqipëri

Sipas Raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit zonat ku janë hasur më dendur mostrat e karburantit jashtë standardeve janë Tiranë-Durrës-Elbasan dhe Fier-Vlorë-Berat. Analiza e KLSH, e kryer vitin e shkuar, bazohet te kontrollet e ushtruara nga Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industr

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura
  • 2019-01-14

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura

The Washington Post i ka dedikuar një artikull Shqipërisë dhe atraksioneve të saj turistike. Në artikull flitet për vendin e Shqiponjave, traditat dhe plazhet e mrekullueshme. Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook artikullin e plotë të medias prestigjoze. Mirëmëngjes dhe me këtë

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se
  • 2019-01-11

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se

Analisti kosovar Berat Buzhala komentoi për Open mosdekretimin e Genc Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një analize, ku zbardhi edhe shumë prapaskena të kulisave politike në Kosovë e Shqipëri. Kosova është dakord me mos dekretimin e Genc Cakajt si Ministër

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë
  • 2019-01-10

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë

Reshjet e dendura të dëborës të cilët kanë përfshirë vendin prej disa ditësh vijojnë të krijojnë probleme në zona të ndryshme. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion të detajuar lidhur me situatën deri në orët e para të ditës së sotme në të gjithë vendin. Në rajonin jugo

Moti i keq, bora mbyll shkollat në veri dhe juglindje të vendit
  • 2019-01-10

Moti i keq, bora mbyll shkollat në veri dhe juglindje të vendit

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama