Rezultate te kerkimit per termin: +Berat

Meta: total 1000 / total_found 15945 / time 0.007 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 /
No Pic available
  • 2019-01-10

Ortekë dhe borë deri në 70 cm, ARRSH njofton bllokimin e dhjetëra akseve

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e borës është rreth 70 cm , ka rënie ortekësh, në dy vende, gjë që ka sjellë bllokimin e a

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Bora mbyll 280 shkolla në veri dhe juglindje të vendit
  • 2019-01-10

Bora mbyll 280 shkolla në veri dhe juglindje të vendit

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë bën me dije se për shkak të kushteve atmosferike të rënduara që vijojnë të jenë prezentë në vendin tonë, për datën 10 janar 2019 disa Drejtori Arsimore Rajonale kanë marrë vendimin për pezullimin e përkohshëm të procesit mësimor në disa

Shfaqet sëmundja e fruthit në Berat. Mjekët: Vaksinoni fëmijët
  • 2019-01-08

Shfaqet sëmundja e fruthit në Berat. Mjekët: Vaksinoni fëmijët

Në Berat është shfaqur sëmundja e fruthit. Disa pacientë janë paraqitur me simptomat e tij në Spitalin Rajonal. Mjekja infeksioniste shpjegon se po priten analizat përfundimtare për disa pacientë të tjerë. Situata sipas saj, nuk është alarmante, por u bën thirrje nënave që të v

Pas Levanit aksident edhe në Urën Vajgurore, vdes 45-vjeçari (EMRI)
  • 2019-01-06

Pas Levanit aksident edhe në Urën Vajgurore, vdes 45-vjeçari (EMRI)

Foto ilustruese Mbrëmja e kësaj të diele ka përgjakur rrugët e vendit, teksa aksidenti me 2 viktima dhe 5 të plagosur në autostradën Levan-Tepelenë, është pasuar nga një tjetër përplasje automjetesh në aksin Poshnje-Urë Vajgurore, ku ka mbetur i vdekur një person. “Rreth orës

No Pic available
  • 2019-01-04

Fjalët e fundit të vajzës shqiptare që u vra nga i ati: Babi të dua shumë

Më shumë sesa tronditëse kanë qenë fjalët e fundit të Anxhelina Petros, teksa po jepte frymën e fundit në duart e të atit. Babi, po largohem. Të dua shumë, vazhdo të më godasësh! Këtë rrëfim e ka bërë vetë vrasësi, babai i saj, në dëshminë e tij në Korfuz, njoftojnë media

No Pic available
  • 2019-01-03

Flet nëna e 28-vjeçares së vrarë nga i ati: Kisha 12 vite që nuk e shihja vajzën

Vrasja e 28-vjeçares shqiptare nga babai i saj në Greqi, i cili më pas e groposi në kopshtin pranë shtëpisë tronditi mbarë opinionin publik. Prindërit ishin divorcuar disa vite më parë dhe Anxhelina Petro jetonte me babain e saj Aleko Petro në Alepou të Korfuzit. Pjesa tjetër e fam

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama