Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 11742 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 11742 / hits[0] 21890 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Berat, lagjet muzeale të rrezikuara nga zjarret

Lagjet muzeale dhe zonat pyjore në shpatet që rrethojnë qytetin e Beratit janë më të rrezikuarat nga zjarret në stinën e verës. Për shkak se banesat muzeale ndodhen shumë pranë njëra tjetrës dhe janë të ndërtuara me dru, flakët kanë gjasa të përhapen shpejt duke rrezikuar gjith

No Pic available
  • 2017-06-22

Dhuna në familje, problem shqetësues në Berat

  Dhuna në familje njeh përmasa alarmante në Berat, ku çdo ditë raportohet nga një rast i ri. Sipas policisë rastet më të shumta të dhunës janë nga gratë që denoncojnë bashkëshortët. Shtimin e numrit të denoncimeve për këtë vit e konfirmon dhe Arta Dyrmishi, drejtuese e nj

Vrasja e Cukut, po ndiqet pista e dytë për shkak të detyrës
  • 2017-06-22

Vrasja e Cukut, po ndiqet pista e dytë për shkak të detyrës

Prej më shumë se 2 javësh, policia është vënë në ndjekje të 2 personave të shpallur në kërkim, të cilët dyshohet të kenë rol bashkëpunëtori, ndërmjetësi dhe porositësi në vrasjen e Artan Cukut. Burime nga uniformat blu bëjnë me dije se që pas prangosjes së ekzekutorit Mikel

No Pic available
  • 2017-06-21

Dy drejtorë burgjesh shkarkohen nga detyra. Jep dorëheqjen i Elbasanit

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi urdhëron shkarkimin nga detyra të drejtorit të burgut të Beratit, Arif Dervishi si dhe drejtorin e burgut të Kavajës Durim Perja. Ndërsa ka dhënë dorëheqjen drejtori i burgut të Elbasanit. Shkarkimi është bërë “me motivacionin e përdo

No Pic available
  • 2017-06-21

Meta-policisë: Mos prano urdhra nga një njeri që ska çfarë i bën as mjekësia!

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, ish-kryetar i LSI-së i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të mos ndërhyjë në procesin zgjedhor dhe të mos pranojë urdhra për eliminimin e LSI-së sipas tij. Nga qyteti i Berati ku zhvilloi mitingun përmbyllës atje, Meta tha që policia të mos pran

No Pic available
  • 2017-06-21

Halimi: Punonjësi i bashkisë socialiste grisi planin ekonomik të Bashës

Incidenti e elektoral në Urën Vajgujore ka pasur si protagonist të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe një punonjës të bashkisë që drejtohet nga socialistët. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kandidati për deputet i PD-së në qarkun e Beratit, Eduard Halimi. Agreso

No Pic available
  • 2017-06-21

Meta mesazh Ramës: Mos shpreso tek bluja, LSI merr 5 mandate në Berat

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi se Edi Rama po përpiqet që të fitojë zgjedhjet duke përdorur segmente të policisë. Në mbyllje të fushatës në Berat, Meta tha se kryetari i PS-së nuk i shpëton humbjes as nga ky skenar dhe as nga marrëveshja me Lulzi