Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Meta: total 1000 / total_found 11742 / time 0.005 / keyword[0] beratit / docs[0] 11742 / hits[0] 21890 /
Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët
  • 2017-05-28

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët

Është fillim maji dhe turistët anekënd kanë vërshuar si asnjëherë në Berat. Por mangësitë në akomodim dhe në shërbime po i krijojnë vështirësi qytezës së lashtë që të maksimizojë fitimet. Qytetarët dhe bizneset të vetëm në betejë po mundohen të rikthejnë shtëpitë 500-

No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë në PD tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë të PD në Shkodër e Berat tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

Dossier/ Fillimet e industrisë së vajit të ullirit në Shqipëri
  • 2017-05-27

Dossier/ Fillimet e industrisë së vajit të ullirit në Shqipëri

I madh sa ulliri i Beratit si varietet, Ulliri i Qejfit në Elbasan si një destinacion pikniku, Ullinjtë e Skënderbeut në Krujë si një dëshmi historike, janë vetëm tre grimca të vogla që tregojnë se sa familjare është marrëdhënia e shqiptarëve me pemën e paqes. Si në të gjith

No Pic available
  • 2017-05-26

Flet drejtori i gjimnazit: Vajzat i kam ndihmuar jo abuzuar seksualisht

Jepet masa e sigurisë “burg pa afat për drejtorin e gjimnazit i cili u ndalua dje nga policia pas denoncimit të dy nxënëseve për ngacmime seksuale. Para gjyqtarëve ku është dhënë masa e sigurisë, Drejtori ka mohuar akuzat dhe jo vetëm, ai ka shtuar se kishte ndihmuar nxënësit &n

No Pic available
  • 2017-05-26

Çipa paralajmëron administratën: Rrini larg zgjedhjeve të 25 qershorit!

Zbatimi i ligjit për zgjedhjet e 25 qershorit dhe lufta kundër kultivimit të kanabisit mbeten prioritete edhe për prefekten e re të qarkut të Beratit, Valbona Zylyftari e cila është emëruar në këtë detyrë, pas kandidimit të Fadil Nasufit për deputet në listat e Partisë Socialiste. Z