Rezultate te kerkimit per termin: +Beratit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.997Z

Deputetet socialistë të Beratit: Topalli po shpërdoron pushtetin

Deputetët e Qarkut të Beratit në një komunikim mediatik kanë shprehur shqetësimin se znj.Topalli duke shpërdoruar autoritetin e saj si Kryetare e Kuvendit ka mbyllur të gjithë institucionet e arsimit dhe shëndetësisë. TIRANE-Deputetët e qarkut të Beratit denoncuan publikisht mbyll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.899Z

Qyteti i Beratit pranohet në UNESCO

Berat- Qyteti i Beratit është pranuar në UNESCO. Komisioni i UNESCO-s, me 21 vota pro, ka vendosur që qyteti 2400-vjeçar të bëhet pjesë e Trashëgimisë Botërore. Lajmin e ka bërë publik vetë kryetari i bashkisë së qytetit, Fadil Nasufaj, i cili ka falenderuar dhe ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.047Z

Edi Rama drejt Beratit me gazetarë: Shpjegime për projektin e Beratit, Erion Braçen dhe rrugën e prishur

Me shi dhe me bereqet po shkojmë drejt Beratit me Skuadrën tonë të Rilindjes për Beratin, me Ermonelën, Fidelin, Artan Lamen, Edin tjetër. Një tjetër Ed, se jemi tre Ed në autobus. Dy Ed do rrinë në Berat, më i gjati do kthehet. Pastaj me Stavrin me Erionin. Kemi një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.093Z

Deputetët e Beratit: Shkollat u mbyllën me urdhër

Deputetët e opozitës për Qarkun e Beratit reaguan ashpër dje ndaj vizitës së Kryetares së Kuvendit Topalli në zonën e tyre. Shkak për këtë është bërë urdhri i dhënë një ditë më parë, që të mbylleshin të gjitha shkollat, spitalet dhe administrata shtetërore në këtë qark,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.400Z

Festivali multikulturor i Beratit promovon Shqipërinë

Me moton "Promovo Shqipërinë tënde" do të nis në qytetin e Beratit edicioni i tretë i Festivalit multikulturor që përfshinë tradita, trashëgimi, koncerte, muzikë e ekspozita. Festivali tre ditor do të nis më 23 korrik dhe vizitorët me muzikë pritet t'i argëtojnë grupi i xhazit "All

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.384Z

Dështon atentati ndaj kryepolicit të Beratit

14/12/2004   Një person i armatosur me kallashnikov, kërcënon dhe hyn forcërisht në ambientet e policisë BERAT - “Ka qenë një person i armatosur dhe i dehur që ka tentuar të hyjë në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Qarkut të Beratit. Oficerë e policë e kanë ndal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.102Z

Prefekti i Beratit jep alarmin për përmbytjet

Disa zona të Qarkut të Beratit janë seriozisht të rrezikuara nga përmbytjet këtë dimër. Alarmin e ka dhënë Prefekti i Qarkut, Fadil Nasufi sipas të cilit shfrytëzimi pa kriter ka sjellë devijimin e shtratit të Osumit. Sipas Nasufit rreziku rritet edhe nga keqmenaxhimi i disa rezervuare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama